Projektowanie instalacji tryskaczowych

Na początku maja 2018 r. nakładem Wydawnictwa PWN ukazała się książka "Projektowanie instalacji tryskaczowych" autorstwa Agnieszki Malesińskiej.

W monograficznej publikacji zostały przedstawione zasady projektowania stałych urządzeń tryskaczowych wodnych dla budynków o różnym sposobie użytkowania, wykluczając przestrzenie magazynowe. Wymagania projektowe ustalone zostały na podstawie aktów prawnych, norm i wytycznych obowiązujących w chwili powstawania książki. 

Autorka jest dr inż. nauk technicznych, adiunktem w Zakładzie Projektowanie instalacji tryskaczowych Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzenia Ścieków na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Jej książka jest pierwszą w Polsce, oryginalną publikacją monograficzną poświęconą instalacjom tryskaczowym, która krok po kroku przedstawia zasady ich projektowania, odbioru i poprawnej eksploatacji – zgodnie z aktualnymi normami ppoż.

Publikacja kierowana jest do szerokiego grona odbiorców – z jednej strony do studentów uczelni technicznych studiujących na takich kierunkach, jak: inżynieria środowiska (specjalizacji: zaopatrzenie w wodę), budownictwo, a także studentów szkół pożarniczych, słuchaczy studiów podyplomowych (np. inżynieria pożarowa) 

Z drugiej strony książka na pewno przyda się inżynierom – projektantom omawianych instalacji, inżynierom budownictwa, strażakom oraz wszystkim zainteresowanym tą tematyką. 

Publikację charakteryzuje poradnikowe podejście, forma kompendium, uniwersalność.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: