Rura QIK® z barierą antydyfuzyjną EVOH

Uzupełnieniem systemu instalacyjnego QIK są nowe, wysokiej jakości wielowarstwowe rury QIK® PE-RT II/ EVOH/PE-RT II z barierą antydyfuzyjną EVOH. Produkcja rur odbywa się w Niemczech przez firmę posiadającą ponad 20-letnie doświadczenie w wytwarzaniu tego typu wyrobów. Nowa oferta obejmuje trzy rozmiary rury: 16 x 2,0 mm, 17 x 2,0 mm oraz 20 x 2,0 mm występujące w kręgach o długości 200 m lub 500 m.

Markowe komponenty użyte przy produkcji, nowoczesne linie produkcyjne oraz wieloletnia wiedza i kompetencje fabryki pozwalają udzielić 10-letniej gwarancji producenta na rurę QIK® PE-RT II/EVOH/PE-RT II.

Woda i kanalizacja - Rura QIK<sup>®</sup> z barierą antydyfuzyjną EVOH

Wnikanie tlenu do wody przesyłanej przez rury chronione jest przez warstwę antydyfuzyjną tworzywa EVOH, która umieszczona jest pomiędzy warstwami polietylenu PE-RT II. Rura QIK® EVOH jest bardzo elastyczna, głównie przeznaczona do układania pętli ogrzewania podłogowego o rozstawach rur nawet co 10 cm bez pojawiania się załamań.

Woda i kanalizacja - Rura QIK<sup>®</sup> z barierą antydyfuzyjną EVOHZ powodzeniem może być stosowana i rozkładana bezpośrednio na:
-płytach izolacyjnych QIK z folią o grubościach 20 mm, 25 mm, 30 mm, 50 mm (EPS100 lub EPS200),
- płytach izolacyjnych QIK z tkaniną polipropylenową folią o grubościach 20 mm, 25 mm, 30 mm, 50 mm (EPS100 lub EPS200),
- płytach systemowych QIK KR (EPS150 lub EPS200),
- suchym systemie zabudowy QIK, płyty styropianowe o grubości 25 mm (EPS200 lub EPS300),
- suchym systemie zabudowy QIK, płyty wiórowe o grubości 24 mm.

W związku z tym, że rura spełnia normy klasy 4 i klasy 5 zastosowania, może być bezpiecznie użyta również do ogrzewania grzejnikowego. Poniżej przedstawiamy podstawowe dane i zalety, natomiast szczegółowe dane techniczne znajdują się w tabeli:
- dostępne rozmiary 16 x 2,0 mm, 17 x 2,0 mm, 20 x 2,0 mm,
- dostępne długości kręgów: 200 m, 500 m,
- 10 lat gwarancji producenta dla systemu instalacyjnego QIK,
- maksymalne parametry pracy, klasa 4: 6 bar / 70°C,
- maksymalne parametry pracy, klasa 5: 6 bar / 90°C,
- kolor pomarańczowy – RAL 2003,
- możliwość rozwijania rury na rozwijaku od strony wewnętrznej lub z ewnętrznej kręgu.

Do montażu tych rur powinny być używane narzędzia dedykowane do systemu QIK.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: