Nowa generacja przepompowni SANICUBIC na 60-lecie firmy SFA

Woda i kanalizacja - Nowa generacja przepompowni
SANICUBIC na 60-lecie firmy SFAPrzepompownie do ścieków umożliwiające podłączenie kilku pomieszczeń sanitarnych sprzedają się coraz lepiej i wydaje się, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale jak najbardziej pozytywny trend. Technologia stosowana w przepompowniach jest coraz bardziej efektywna i dostępna cenowo. W związku z tym francuska firma SFA, obchodząca w tym roku 60-lecie istnienia, wypuściła na rynek nową generację przepompowni z serii Sanicubic. Teraz mają one nie tylko nowy, atrakcyjniejszy design, ale stały się jeszcze bardziej praktyczne!

Firma SFA m a w s wojej o fercie urządzenia odpowiadające zarówno obecnym, jak i przyszłym wymaganiom dotyczącym przepompowywania ścieków szarych i czarnych. Urządzenia z serii Sanicubic zawsze łączyły w sobie inteligentną i funkcjonalną konstrukcję z wysoką wydajnością i jakością. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom instalatorów i klientów końcowych, postanowiliśmy jeszcze wyżej postawić poprzeczkę i zmodernizować nasze najchętniej wybierane urządzenia zbiorcze. 

Zmiany objęły dwa najpopularniejsze modele: Sanicubic 1 WP oraz Sanicubic 2 Classic. Nowa generacja charakteryzuje się ułatwionym i szybkim dostępem serwisowym. W celu wymiany silników lub systemu załączania nie ma potrzeby demontażu elementów zbiornika. Oznacza to, że wszelkie prace serwisowe czy konserwacyjne odbywają się szybko i – co ważne – w higienicznych warunkach. Obie przepompownie cechują się także w pełni automatyczną pracą, z systemem sterowania i monitorowania umieszczonym poza urządzeniem, a samo wykonanie zbiornika w technologii IP68 pozwala na zabudowanie go w studzience bez obaw o możliwość zalania. Oba urządzenia wyposażone są w niezawodny i sprawdzony system rozdrabniania z nożem tnącym ProX K2 wykonanym ze stali nierdzewnej. ProX K2 został opracowany na podstawie wieloletnich doświadczeń SFA i wiedzy w dziedzinie przetłaczania ścieków. Jego konstrukcja znacząco minimalizuje zatkanie pompy i pozwala na przepompowywanie ścieków szarych i czarnych z kilku pomieszczeń sanitarnych. Parametry tłoczenia oraz wydajności urządzeń pozostały bez zmian. Sanicubic 1 WP NM, a także Sanicubic 2 Classic NM pozwalają na przetłaczanie ścieków do 11 m w pionie i 110 m w poziomie. Wydajności wynoszą odpowiednio 12 m3/h oraz 20,5 m3/h. Warto również zwrócić uwagę, że urządzenie Sanicubic 2 Classic NM wyposażone jest w dwa silniki. Ich zastosowanie nie tylko zwiększa wydajność urządzenia, ale także jego żywotność. Pompy załączają się naprzemiennie, a w przypadku awarii jednej z nich całą pracę przejmuje druga pompa. Pozwala to na zachowanie ciągłości funkcjonowania pomieszczeń sanitarnych, co jest niezwykle ważne w obiektach komercyjnych. Kolejnym urządzeniem, które przeszło zmiany w 2018 r., jest Sanicom 2. W nowym modelu wyposażyliśmy zbiornik w specjalny otwór rewizyjny ułatwiający czyszczenie lub usunięcie zatoru. Ponadto Sanicom 2 NM wyposażony jest w nowe wejście o średnicy DN80 z możliwością redukcji do DN50/40. Nad prawidłowym działaniem pracy pomp czuwa specjalny Control Box, który znajduje się poza urządzeniem. 

Woda i kanalizacja - Nowa generacja przepompowni
SANICUBIC na 60-lecie firmy SFANowością w ofercie SFA jest zatapialna pompa do ścieków – SANIPUMP. Lekka, bo ważąca jedynie 13 kg, SANIPUMP została wyposażona w taki sam system rozdrabniania jak w Sanicubic 1 WP NM oraz Sanicubic 2 Classic NM, który pozwala na przepompowywanie ścieków szarych i czarnych ze zbiorników wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Urządzenie przeznaczone jest do stosowania w gospodarstwach domowych, ale również w aplikacjach komercyjnych. Świetnie sprawdzi się przy wypompowywaniu wody z szamba czy osuszaniu zalanych wodą pomieszczeń. Pompa SANIPUMP zasilana jest silnikiem o mocy 1500 W. Motor o takiej mocy zapewnia maksymalną wysokość tłoczenia aż 14 metrów i wydajność dochodzącą do 10,5 m3/h! Pompę można zanurzyć maksymalnie na głębokość 5 m. 

SANIPUMP została ponadto wyposażona w podwójne zabezpieczenia – termiczne, zapobiegające przegrzaniu się silnika, oraz system pływakowy, który zabezpiecza pompę przed pracą "na sucho". Ponadto dzięki pływakowi pompa pracuje automatycznie, czyli załącza się tylko wtedy, kiedy poziom ścieków osiągnie określoną wysokość – 400 mm i wyłącza, kiedy opadnie do 100 mm. Ważną cechą urządzenia jest również możliwość pompowania ścieków o temperaturze do 70°C w cyklach do 5 min.  

Woda i kanalizacja - Nowa generacja przepompowni
SANICUBIC na 60-lecie firmy SFA

Firma SFA

To my ponad 60 lat temu wymyśliliśmy ideę pomporozdrabniaczy. Przez ten czas staliśmy się światowym liderem w branży i zaufały nam miliony klientów na całym świecie. Nasi naukowcy od lat prowadzą badania nad ciągłym ulepszaniem produktów. Wszystkie nasze urządzenia i podzespoły pochodzą z certyfikowanych fabryk z Francji. Cały proces produkcji podlega rygorystycznym normom. Wszystkie urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją. Ważnym elementem jest bardzo dobrze działająca sieć 55 punktów serwisowych na terenie kraju. Naprawa urządzeń następuje bezpośrednio w miejscu zainstalowania urządzenia. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: