Nowa aplikacja Panasonic Datanavi ułatwiająca konserwację systemów ogrzewania i chłodzenia

Technologie - Nowa aplikacja Panasonic Datanavi
ułatwiająca konserwację systemów
ogrzewania i chłodzeniaPanasonic zaprezentował aplikację Datanavi, mającą na celu szybsze uruchomienie i konserwację urządzeń grzewczo-chłodzących. Rozwiązanie wykorzystuje innowacyjną technologię Panasonic do przekazywania informacji za pomocą światła, Light ID. Dzięki niej dostarcza najważniejsze dane o produkcie bezpośrednio na mobilne urządzenie użytkownika bądź serwisanta, umożliwiając tym samym szybkie wykonywanie prac związanych z uruchomieniem i konserwacją systemu. 

Aplikacja rozpoznaje unikalny kod Light ID urządzenia, który jest przesyłany za pomocą światła LED emitowanego przez panel sterujący. Użytkownik odbiera kod poprzez przytrzymanie smartfonu w zasięgu emitowanego światła. Po otrzymaniu kodu aplikacja łączy się z chmurą danych, by rozszyfrować powiązane z produktem informacje, które natychmiast wyświetlane są na ekranie urządzenia mobilnego. W praktyce oznacza to, że wystarczy skierować np. smartfon (wyposażony w aplikację Datanavi) w stronę sterownika, by wszelkie informacje o systemie pojawiły się na ekranie telefonu.
Technologię Light ID obsługuje sterownik Panasonic CZ-RTC5B kompatybilny z wybranymi systemami chłodzenia i ogrzewania Panasonic.

Datanavi daje użytkownikom wgląd we wszystkie istotne informacje o urządzeniu przechowywane w chmurze, takie jak instrukcje obsługi, szczegóły dotyczące instalacji i utrzymania oraz raporty na temat zużycia energii, które wskazują sposoby optymalizacji pracy urządzeń. Dodatkowo aplikacja informuje, kiedy konieczne jest wykonanie czynności konserwacyjnych. Z kolei gdy na panelu sterującym pojawi się kod błędu, użytkownik może dzięki Datanavi natychmiast sprawdzić jego szczegółowy opis, uzyskać dostęp do pomocy technicznej i instrukcji obsługi. 

Datanavi została stworzona dla specjalistów zajmujących się konserwacją rozwiązań grzewczo-chłodzących. Umożliwia im prześledzenie historii urządzenia, szczegółowej dokumentacji technicznej i wymagań serwisowych w dowolnym czasie i miejscu, co pozwala oszczędzić cenny czas. 

Aplikację można pobrać na systemy iOS i Android. Następnie wystarczy się zarejestrować, zalogować i postępować zgodnie z instrukcjami. Usługa będzie dostępna w Europie w maju 2018 r.
Panasonic jest jednym z liderów branży klimatyzacji. Dysponuje ponad 60-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Wyprodukował już ponad 200 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Koncern przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: