Basic 300 może więcej!

Z początkiem roku swoją premierę miała nowa wersja najpopularniejszej polskiej powietrznej pompy ciepła Basic o zwiększonej do 300 litrów pojemności zbiornika c.w.u. Galmet spełnił tym samym oczekiwania wielu klientów potrzebujących produktu, który zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowania c.w.u. rodzinom, które mają większe zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Na objętości wymiennika nie kończą się jednak zalety tej pompy ciepła.

Ciep³o - Basic 300 może więcej!Ulubiona przez klientów

Zgodnie z nazwą, Basic jest podstawowym modelem powietrznej pompy ciepła – najczęściej instalowanym i najbardziej lubianym przez klientów, w naszym kraju ze względu na swoją wydajność, niezawodność, komfort użytkowania i łatwość obsługi. Dla instalatorów natomiast znaczenie ma łatwość i szybkość montażu, nieskomplikowana konfiguracja oraz dostępność i niska cena. W gamie katalogowej producenta są już cztery wersje tego modelu – ze zbiornikami o pojemności 200, 270 (z 1 lub 2 wężownicami spiralnymi do podłączenia dodatkowych źródeł ciepła) i 300 litrów. Oferowane są w klasie energetycznej A+ lub A (Basic 270, 300), czyli gwarantują najmniejsze zużycie energii, a wysoki współczynnik COP z kolei decyduje o najwyższej efektywności pracy jednostek, co w prosty sposób przekłada się na zysk użytkowników tych urządzeń.

Dla większej rodziny Basic 300 jest przygotowana z myślą o większych rodzinach, liczących 6–8 osób (przy śr. dobowym zużyciu 50 l/ os.) lub dla budynków o zwiększonym zapotrzebowaniu na c.w.u. Wyniki przeprowadzonych testów wykazały, że pompa ciepła Basic 300 przy zbiorniku nagrzanym do temperatury 55°C może zapewnić nawet 392 l wody zmieszanej. Jest to bardzo dobry wynik, który przekłada się na niskie koszty ogrzewania c.w.u. dla większej liczby osób. Niskie koszty jej wytworzenia potwierdza współczynnik COP (wydajności cieplnej, określającej skuteczność działania pompy ciepła), który zgodnie z normą EN 16147 wynosi 2,36 (A15/W10-55) i 2,69 (A20/W10-55). Średni pobór energii elektrycznej wynosi tylko 418 W.

Uniwersalność zastosowań i konfiguracji

Pompa Basic wyposażona została w system odszraniania parownika, dzięki temu rozwiązaniu zakres pracy pompy poszerzony został aż do -7°C, co pozwala na korzystanie z urządzenia również w okresie zimowym. Naj lepsze efekt y i największe oszczędności można uzyskać, stosując kompletny Hybrydowy System Grzewczy Galmet, a Basic doskonale sprawdza się w takich zestawach. Dzięki wyposażeniu zbiornika pompy ciepła w dodatkową wężownicę, można go łatwo połączyć z dodatkowym źródłem ciepła. Najczęściej jest to kocioł c.o., ale Basic bez problemu można również skonfigurować z kolektorami słonecznymi.

Ciep³o - Basic 300 może więcej!Basic to wygoda i oszczędności

Wykorzystanie energii odnawialnej do ogrzewania wody przez pompę ciepła Basic przynosi wymierne korzyści nie tylko środowisku, ale również użytkownikom. Porównanie efektywności pompy ciepła Basic do ogrzewacza elektrycznego nie pozostawia żadnych wątpliwości o skuteczności tego rozwiązania. W pompie ciepła efektywność nagrzewu jest zależna od temperatury powietrza zasilającego i przy średnich temperaturach na poziomie 15°C wynosi ok. 3,2. Efektywność nagrzewu Basic 300 jest nawet 4,5-krotnie większa niż ogrzewacza elektrycznego, którego efektywność przyjmuje się za równą 1. Pompa ciepła Basic w systemie powietrze – woda jest urządzeniem ekologicznym, które wykorzystuje odnawialne źródła energii i podlega dofinansowaniu w samorządowych i ogólnokrajowych programach wsparcia oraz walki z niską emisją.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: