TRZECI KONWENT SNB

Aktualności - TRZECI KONWENT SNB9 stycznia 2018 r. Stowarzyszenie Nowoczesne Budynki zorganizowało III Konwent poświęcony warunkom technicznym, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Konferencja została zorganizowana, podobnie jak w latach ubiegłych, w hotelu Novotel w Warszawie.

Celem konferencji, w której oprócz ekspertów SNB uczestniczyło ok. 170 osób, reprezentantów procesu inwestycyjnego, tj. projektanci i wykonawcy, kierownicy budów, nadzór budowlany, inwestorzy, w tym deweloperzy, zarządcy budynków, producenci wyrobów budowlanych, środowisko naukowo-badawcze i akademickie, było przedstawienie, na tle dokonań prowadzonej dyskusji eksperckiej, stanowiska do aktualnych zmian warunków technicznych dla budynków, które weszły w życie od 1 stycznia 2018 r. na mocy rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z dnia 14 listopada 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. poz. 2285).

Otwarcia III Konwentu SNB dokonali wiceprezes SNB Jerzy Klimm oraz Roman Sobczak – dyrektor Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Wiceprezes Jerzy Klimm wskazał na tematykę przewodnią III Konwentu, jaką są zagadnienia bezpieczeństwa i komfortu. Z kolei dyrektor Roman Sobczak odniósł się do najnowszych zmian WT, wskazując, iż zostały one wprowadzone w drodze kompromisu. W trakcie trwania III Konwentu przeprowadzono trzy równoległe panele dotyczące otoczenia budynku, ochrony odgromowej i przepięciowej oraz bezpieczeństwa konstrukcji murowych i przeszkleń.

Istotnym punktem wydarzenia była część wystawowa, w której udział wzięło 8 firm i 1 organizacja, reprezentujące szeroko rozumianą branżę budowlaną. Przedstawiciele firm i organizacji prezentowali w trakcie całego trwania Konwentu swoje produkty i rozwiązania oraz dokumenty techniczne. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, wśród których znalazło się wielu praktyków, pragnących poszerzyć swoją wiedzę nie tylko na temat przepisów techniczno- budowlanych, ale również oferty produktowej wiodących firm z branży. W gronie wystawców znaleźli się członkowie SNB oraz firmy i organizacje aktywnie uczestniczące w dialogu eksperckim w ramach naszego stowarzyszenia.

Trzeci Konwent SNB to kolejny etap w procesie budowania platformy wymiany myśli pomiędzy wszystkimi stronami zainteresowanymi rozwojem nowoczesnych budynków w naszym kraju.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: