Jednorurowy system wentylacji ER z energooszczędnymi silnikami EC

Oferta MAICO poszerzyła się o nowoczesny system wentylacji ER EC, dedykowany dla budownictwa wielorodzinnego, biurowego i hotelowego.

Wentylacja i klimatyzacja - Jednorurowy system wentylacji ER
z energooszczędnymi silnikami ECER EC ma zastosowanie w łazienkach, WC i pomieszczeniach kuchennych. Niezawodnie transportuje na zewnątrz zużyte i wilgotne powietrze, zapewniając użytkownikom pomieszczeń komfort oddychania i dobre samopoczucie każdego dnia. Technologia EC to same zalety: elektrycznie komutowany silnik na prąd zmienny zapewnia sprawność powyżej 90% oraz obniża koszty zużycia energii nawet o 70%. Silniki tego rodzaju nie wymagają konserwacji i charakteryzuję się cichą pracą – już od 22 db(A) na najniższym biegu. System ER EC występuje w czterech wariantach: 

- ER-A – wersja standard,
- ER-AK – wersja komfort,
- ER-AH – wersja z czujnikiem wilgotności,
- ER-AB – wersja z czujnikiem ruchu.

W maskownicy wersji ER-AK, ER-AH i ER-AB zainstalowany jest zintegrowany programator w postaci dotykowego panelu sterującego. Przez wymianę osłony można w każdej chwili zmienić jednostkę sterującą według indywidualnych potrzeb. 

Rozwiązania zaproponowane przez MAICO pozwalają na pracę ciągłą wentylatora z wydajnością 30 m3/h. Dzięki dodatkowemu włącznikowi możliwe jest przełączanie na pełną wydajność 60 m3/h, względnie 100 m3/h. Wersja komfort i program z czujnikiem wilgotności albo z czujnikiem ruchu pozwala na ustawienie opóźnienia włączenia i czasu wybiegu. Przy ER-AK, ER-AH, ER-AB można wybierać pomiędzy pięcioma zakresami przepływu powietrza. Wydajności podstawowe wynoszą tutaj: 20/ 30/ 40 m3/h, a podwyższone 60 i 100 m3/h. 

System ER EC charakteryzuje się łatwością montażu. Jedna obudowa zapewnia wiele korzyści, zwłaszcza dla instalatora. Króciec wylotowy z automatyczną klapą zwrotną pozwala na obrót obudowy w prawo lub w lewo o 90° lub montaż z tyłu obudowy, co zapewnia perfekcyjne przyłączenie do kanału (DN 75/DN 80). Obudowa podtynkowa została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i może być umieszczona w szybie wentylacyjnym, w ścianie lub podwieszanym suficie. Złącza wtykowe umożliwiają szybki montaż wentylatora w obudowie na "klik", a samą obudowę można bezpiecznie zamontować do powierzchni dzięki specjalnym rowkom mocującym. Urządzenie posiada stopień ochrony IP X5 i może być instalowane w kabinie prysznicowej lub nad wanną. Płaska estetyczna pokrywa daje możliwość obracania jej o kąt ± 5°, co kompensuje potencjalne nierówności jej osadzenia. 

Również utrzymanie urządzenia w czystości jest bezproblemowe dzięki wskaźnikowi zabrudzenia filtra z funkcją Reset, a sam filtr wymieniamy bez użycia narzędzi. 

Minimalistyczne wzornictwo, pasujące do każdego wnętrza, dbałość o szczegóły oraz estetyka wykonania wyznaczają kierunek w projektowaniu jednorurowych systemów wentylacji. ER EC doceni nie tylko odbiorca, ale i zaangażowani w cały projekt budowlano-instalacyjny projektant oraz instalator. Warunki techniczne systemu, łatwość montażu i nowoczesność technologii opracowanej przez MAICO gwarantują niezawodność użytkowania przez wiele lat. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: