Panasonic prezentuje nowe jednostki Mini VRF

Aktualno��ci - Panasonic prezentuje
nowe jednostki Mini VRFNowa linia Panasonic Mini VRF została zaprojektowana z myślą o małych sklepach, biurach oraz większych obiektach mieszkalnych, gdzie przestrzeń na instalację agregatu jest bardzo ograniczona. Modele te ze względu na kompaktowe rozmiary oraz konstrukcję z bocznym wyrzutem powietrza mogą zostać umiejscowione nawet na balkonie. Sprawdzą się także w dużych obiektach komercyjnych, np. hotelach, gdzie istotne jest, aby jednostki zewnętrzne nie zaburzały estetyki budynku. Jednostki Mini ECOi są dostępne w wariantach 4, 5, 6, 8 oraz 10 KM. Oprócz niewielkich rozmiarów, oferują ciśnienie statyczne na poziomie 35 Pa oraz efektywną pracę w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych. Ponadto modele cechuje wysoka wydajność, o czym świadczy współczynnik COP na poziomie do 4,62. Jednocześnie za oszczędność energii odpowiadają efektywny wymiennik ciepła oraz szeroka gama sprężarek inwerterowych, dzięki którym praca urządzeń jest dopasowana do obciążenia w budynku. Układ można dostosować do budynków różnych rodzajów i wielkości nie tylko za sprawą niewielkich wymiarów, ale także dzięki możliwościom elastycznego projektowania instalacji. Długość głównego rurociągu może wynosić do 150 m, a do agregatu można podłączyć aż 15 jednostek wewnętrznych. Ponadto z myślą o użytkownikach końcowych modele Mini VRF wyposażono w tryb cichej pracy. Są one również kompatybilne z dostępnymi sterownikami dla układów ECOi.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: