Bydgoskie Targi WOD-KAN w nowej odsłonie

Aktualno��ci - Bydgoskie Targi WOD-KAN
w nowej odsłonieTargi WOD-KAN, organizowane przez Izbę Gospodarczą "Wodociągi Polskie", to największe targi branżowe w Polsce i jedne z kluczowych w Europie. Co roku uczestniczy w nich ok. 400 wystawców oraz ok. 10 tys. osób zwiedzających: specjalistów z branży, dyrektorów technicznych, projektantów, instalatorów, eksploatatorów, inżynierów i prezesów przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Honorowy patronat nad XXIV edycją Targów WOD-KAN objął Minister Infrastruktury i Budownictwa.

Nowa hala targowa

 Tegoroczna edycja imprezy odbyła się po raz pierwszy w nowoczesnym obiekcie Bydgoskiego Centrum Targowo- Wystawienniczego, co wpłynęło na poprawę komfortu zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Nowoczesna hala targowa z częścią biurowo-konferencyjną posiada ponad 16 tys. m kw. łącznej powierzchni użytkowej. W obiekcie znajdują się cztery sale konferencyjne, z których największa może pomieścić do 520 osób. Wystawcy otrzymali do dyspozycji w obiekcie prawie 11 tys. m kw., a całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 50 mln zł.

Uroczyste otwarcie

 Podczas uroczystości otwarcia targów prezes Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" Dorota Jakuta, nawiązując do miejsca spotkania, powiedziała, że bardzo cieszy się, że branża wod-kan może po długim okresie oczekiwania spotykać się w tak nowoczesnym obiekcie. – Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym na dzisiejszą uroczystość gościom, wystawcom, szczególnie tym wieloletnim. Ufam, że będzie to bardzo udana edycja targów: 375 wystawców, 10 konferencji oraz pierwszy Międzynarodowy Kongres Envicon Water organizowany przez firmę Abrys z pewnością wzbogaci merytorycznie program targów – powiedziała Dorota Jakuta. Targi zainaugurował również Mariusz Gajda, podsekretarz stanu z Ministerstwa Środowiska. – Targi WOD-KAN odzwierciedlają wszystko to, co dzieje się obecnie w branży – to, co zostało zrobione w zakresie gospodarki wod-kan w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat – powiedział minister. I podkreślił, że przed branżą jeszcze wiele nowych wyzwań. – Następuje urbanizacja kraju, wdrażane są nowe, innowacyjne technologie. Będziemy w ministerstwie wspierać te działania poprzez fundusze europejskie i krajowe. Chcemy pomóc, aby branża mogła łatwiej sięgać po te środki – zadeklarował Mariusz Gajda.

Najnowsze technologie

 Dzięki wieloletniej tradycji targi stanowią profesjonalną platformę dla specjalistów, pozwalającą na zapoznanie się z najnowszymi technologiami branży wod-kan oraz ochrony środowiska. A tych w tym roku nie brakowało.

Aktualno��ci - Bydgoskie Targi WOD-KAN
w nowej odsłoniePierwszy Międzynarodowy Kongres Envicon Water

 Podczas targów na terenie hali wystawienniczej po raz pierwszy odbył się wyjątkowy, dwudniowy Międzynarodowy Kongres Envicon Water. Jego organizatorami były firma Abrys oraz Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie". – Naszym założeniem jest zainaugurowanie prestiżowego wydarzenia, które stanie się jednym z cyklicznych spotkań branży wodociągowo-kanalizacyjnej – powiedziała Magdalena Dutka,, prezes Zarządu Abrys. I dodała, że pierwsza edycja Kongresu to dobra okazja do przedyskutowania innowacyjnych rozwiązań i strategii w gospodarce wodno-ściekowej w kraju oraz do przeanalizowania oczekiwań Unii Europejskiej wobec Polski. Kongres został podzielony na główne sesje tematyczne, poświęcone: wodzie, zarządzaniu, ściekom, osadom, a także innowacjom.

Nagrody

 Podczas święta branży wod-kan wystawcy rywalizowali również o nagrody, które są cennym trofeum, pozwalającym na wyróżnienie wybranych produktów spośród innych podobnych ofert. Targom towarzyszyły dwa konkursy – na najciekawszą ekspozycję oraz na najciekawsze rozwiązanie techniczne. Nagrodą była Statuetka Grand Prix Targów WOD-KAN. Towarzysząca rokrocznie Targom Wod-Kan gala po raz pierwszy została połączona z Galą Kongresu Envicon Water. Uroczystość odbywająca się w Operze Nova w Bydgoszczy została przygotowana wspólnie przez firmę Abrys oraz Izbę Gospodarczą "Wodociągi Polskie". Podczas wtorkowej wieczornej gali Kongresu Envicon Water wręczone zostały nagrody w konkursie Manager Roku 2015 Wod- -Kan oraz Inwestycja Roku 2015 Wod-Kan.

Statuetki Grand Prix otrzymały firmy:

-Fila Sztum za zestaw wodomierzowy Duet II;
-Aquaren za cienkościenne panele poliestrowe i winyloestrowe przeznaczone do bezwykopowej renowacji;
-Ekolog Piła za napęd boczny zgarniacza obrotowego typu BZn.

Drugą nagrodą, którą organizatorzy Targów Wod-Kan przyznają od lat, jest nagroda za najlepsze ekspozycje targowe. W ocenie ekspozycji brane są pod uwagę estetyka, funkcjonalność, kolorystyka, sposób eksponowania produktów oraz obsługi zwiedzających.

Aktualno��ci - Bydgoskie Targi WOD-KAN
w nowej odsłonieNagrodę za najciekawszą ekspozycję targową roku 2016 otrzymały firmy:

-Krevox
-Hydro-Vacuum
-Ekoton Prodeko-Ełk.

 Managerem Roku 2015 Wod-Kan został Janusz Dulik, prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich. Ważnym akcentem było wyłonienie laureatów w konkursie "Inwestycja Roku 2015 Wod-Kan", którego celem było nagrodzenie najlepszych inwestycji komunalnych realizowanych przez przedsiębiorstwa komunalne, wodociągowo- kanalizacyjne oraz spółki wodno-ściekowe. Konkurs zorganizowany został w trzech kategoriach związanych z liczbą osób zamieszkujących obszar obsługiwany przez przedsiębiorstwo, które zrealizowało inwestycję: do 30 tys. mieszkańców, od 30 do 100 tys. mieszkańców, powyżej 100 tys. mieszkańców.

-Laureatem Inwestycji Roku w kategorii do 30 tys. mieszkańców została "Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Połaniec", realizowana przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Połańcu Sp. z o.o.
-Laureatem Inwestycji Roku w kategorii od 30 do 100 tys. mieszkańców została "Ochrona wód jeziora Miedwie poprzez budowę sieci kanalizacyjnych i przebudowę oczyszczalni ścieków na obszarze aglomeracji Stargard Szczeciński", realizowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Stargardzie Szczecińskim.
Aktualno��ci - Bydgoskie Targi WOD-KAN
w nowej odsłonie-Laureatem Inwestycji Roku w kategorii powyżej 100 tys. mieszkańców została "Budowa farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy 1,45 MW – ZPW Miedwie", realizowana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie. Kapituła konkursów "Manager Roku 2015 Wod-Kan" i "Inwestycja Roku 2015 Wod-Kan" zdecydowała w tym roku przyznać również szczególne, wyjątkowe wyróżnienie za całokształt pracy na rzecz branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Tytuł Summa cum laude, a więc najwyższa pochwała i uznanie całego środowiska, powędrował do Pana Romana Wiertelaka, wieloletniego prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu. Galę uświetnił koncert Raya Wilsona Genesis Classic, a po nim bankiet.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: