Marka QIK – to już 20 lat na rynku!

W 2023 roku marka QIK, jeden z najpopularniejszych systemów instalacyjnych w Polsce, obchodzi swoje 20. urodziny. Na przestrzeni dwóch dekad marka ugruntowała swoją pozycję i stała się niekwestionowanym liderem na rynku instalacyjnym. Odświeżony w tym roku wizerunek – logotyp – marki QIK jest symbolem dojrzałości i 20-lecia jej istnienia. Przyjrzyjmy się więc historii i ewolucji, jaką przeszła.

Informacje - Marka QIK – to już 20 lat na rynku!

Marka QIK została powołana do życia w 2003 roku przez Instal-Konsorcjum, największą w Polsce grupę zakupową, zrzeszającą dziś 30 hurtowni z branży instalacyjno-grzewczej. QIK jest skrótem od hasła Quality of Instal-Konsorcjum, co oznacza jakość Instal-Konsorcjum. 

Początkowo oferta QIK obejmowała płyty izolacyjne do ogrzewania podłogowego, podgrzewacze c.w.u. oraz grzejniki łazienkowe. W kolejnych latach poszerzono ją o armaturę instalacyjną, pompy obiegowe oraz filtry i wodomierze. Od zawsze, z największą starannością, dobierano oferowane produkty, pochodzące wyłącznie od wytwórców szczycących się wyrobami najwyższej jakości. W 2011 roku zawiązana zostaje współpraca z niemieckim liderem w produkcji wielowarstwowych rur PE-RT II/AL/PE-RT II, od tego czasu oferta marki QIK skupia się na systemach instalacyjnych. Dzięki oferowanym dziś produktom możliwe jest wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego, instalacji grzejnikowej oraz instalacji zimnej i ciepłej wody. 

Aktualnie QIK może pochwalić się kompletnym systemem instalacyjnym, opartym o rurę wielowarstwową z wkładką aluminiową w zakresie średnic 16–110 mm, rurę z barierą antydyfuzyjną EVOH o średnicach 16 mm, 17 mm i 20 mm, a także rurę w izolacji. Rury te łączymy aż trzema rodzajami, wysokiej jakości, złączkami QIK: mosiężnymi, PPSU zaprasowywanymi i PE-RT II zgrzewanymi. 

Uzupełnieniem oferty są rozdzielacze ogrzewania podłogowego, wykonane z mosiądzu lub stali nierdzewnej, rozdzielacze grzejnikowe, a także pełna gama szafek rozdzielaczowych podtynkowych i natynkowych w wersji standardowej oraz w wersji z miejscem na listwę sterującą. 

Marka QIK to również płyty izolacyjne i systemowe do ogrzewania podłogowego, suchy system zabudowy, armatura oraz nowoczesne sterownie ogrzewaniem podłogowym, zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. 

Hasło przewodnie QIK "innowacyjne instalacje" zobowiązuje do systematycznego poszerzania portfolio z produktami i narzędziami oraz podążania za aktualnymi trendami wykonawczymi i produktowymi w zakresie szeroko pojętych instalacji. Najwyższa satysfakcja Klientów oraz wygoda montażu oferowanych produktów to siła marki. Kluczowe innowacje wynikają z dwóch dekad doświadczenia i pozycji lidera. 

W zakresie narzędzi QIK to wysokiej jakości narzędzia, m.in.: wygodne, lekkie i nowoczesne zaciskarki do rur 16–40 mm, kalibratory z polerowanej stali nierdzewnej, zestawy kalibratorów, nożyce z wymiennymi ostrzami oraz solidne i trwałe rozwijaki i takery. Rzadko spotykane giętarki do rur 32 mm są dopełnieniem innowacyjności w zakresie narzędzi. Oferowane są one często w promocyjnych cenach skierowanych wyłącznie do firm wykonawczych i instalacyjnych. 

Rozwija się współpraca z nowymi klientami, których grono wciąż się powiększa. Rok 2023 jest dla marki QIK przełomowy pod wieloma względami. Postawiono na nową stronę internetową, nowe logo i zadbano o wizerunek w sieci. Z jednej strony jest to powód do dumy, a z drugiej wyzwanie, aby wciąż dynamicznie działać w obrębie nowych technologii, odnawialnych źródeł ciepła i powszechnej cyfryzacji. 

Dwuelementowe logo, jakie zostaje wprowadzone, to połączenie litery Q oraz nazwy QIK. Sygnet, który znajduje się po lewej stronie nazwy marki i swoim kształtem przypomina pętlę rury ogrzewania podłogowego oraz literę Q, ma ogromne znaczenie. Stanowi zapadający w pamięć wyróżnik marki, który będzie można stosować niezależnie od nazwy. Jest to o tyle istotne, że pozwoli wizerunkowo spoić wszystkie oferowane produkty marki QIK. 

Z racji tego, że sygnet jest rozpoznawalny, ale też dość uniwersalny, może z powodzeniem być wykorzystywany w innych materiałach marki QIK. Spójna estetyka, wyrazistość logo i jego dobra ekspozycja przyczynią się do zmaksymalizowania rozpoznawalności marki QIK. 

Marka QIK stawia na najwyższą jakość nie tylko w przypadku oferowanego asortymentu, ale również dbania o swój wizerunek pod względem marketingowym. Wszystkie zmiany przeprowadzone w ostatnim czasie z pewnością przyczynią się do poszerzenia grona zadowolonych klientów i zwiększenia rozpoznawalności marki. QIK dba o swoich klientów, oferując im, z roku na rok, coraz więcej korzyści, m.in. trwałość i niezawodność produktów, konkurencyjne ceny, 10-letnią gwarancję i ubezpieczenie, a także szkolenia w Polsce i Niemczech oraz niezbędne atesty i dopuszczenia. 

W tym roku marka QIK obchodzi okrągłą rocznicę istnienia na rynku. Natomiast III Giełda Towarowa IK będzie nie tylko ważnym wydarzeniem w 2023 r., ale i okazją do zaoferowania naszym Klientom nowości oraz produktów w promocyjnych cenach. Szczegóły wkrótce w hurtowniach Instal-Konsorcjum. 

Andrzej Zielonka
www.qik.pl
www.ik.pl/qik

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: