Kocioł elektryczny Saunier Duval Renova Electric – prosty sposób na centralne ogrzewanie

Ciep³o - Kocioł elektryczny Saunier Duval Renova Electric
– prosty sposób na centralne ogrzewanieSzalejące ceny paliw kopalnych powodują, że szukamy oszczędności. Mając to na uwadze, marka Saunier Duval przygotowała rozwiązanie godne uwagi, o którym można mówić, że jest najprostszym sposobem na ogrzewanie budynku. Dzisiejszy wpis poświęcimy jednofunkcyjnemu kotłowi elektrycznemu Saunier Duval Renova Electric. Z tekstu dowiesz się, czym urządzenie wyróżnia się na rynku, a także – dlaczego warto je wybrać. Zachęcamy do dalszego zapoznania się z artykułem.

Jednofunkcyjny elektryczny kocioł wiszący Renova Electric jest w stanie sprawić, że jego użytkownik będzie mógł cieszyć się ciepłem bez żadnych obaw. 

Kocioł Saunier Duval Renova Electric, dzięki temu, że dostępny jest w czterech mocach (6, 9, 18 albo 24 kW), może stać się praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem w małych mieszkaniach, lokalach użytkowych, sklepach lub obiektach użytkowanych okresowo, np. domkach letniskowych. 

Z czego składa się kocioł elektryczny Renova Electric?

Jednofunkcyjny kocioł elektryczny Renova Electric składa się z wymiennika z grzałkami oraz grupy hydraulicznej, w której znajduje się zawór bezpieczeństwa. Zawór odpowietrzający znajduje się na górze wymiennika ciepła. 

Kocioł wyposażono w naczynie wzbiorcze o pojemności 8 litrów. Dodatkowo urządzenie wyposażono w interfejs eBUS, który umożliwia zastosowanie regulatorów Saunier Duval – regulatora internetowego MiGo czy regulatora systemowego MiPro. 

Ciep³o - Kocioł elektryczny Saunier Duval Renova Electric
– prosty sposób na centralne ogrzewanieJak działa jednofunkcyjny kocioł elektryczny Renova Electric?

Kocioł elektryczny Renova Electric skonstruowano w sposób, który pozwala na eksploatację w wodnych systemach ogrzewania o wymuszonym obiegu. Kocioł pracuje w sposób modulowany, tzn. jego chwilowa moc dostosowywana jest do zapotrzebowania na ciepło. Poszczególne elementy grzejne włączane są w sposób rewersyjny, co zapewnia ich jednakowe zużycie. Moc stopniowana jest co 1 lub 2 kW (zależnie od urządzenia). Po doposażeniu kotła w czujnik temperatury zewnętrznej można skorzystać z wbudowanej automatyki pogodowej. 

Kocioł elektryczny Renova Electric dostarcza ciepło w okresach zezwolenia, kiedy inwestor zdecydował się na instalację z licznikiem dwutaryfowym i domownicy korzystają z opłacalnej niskiej taryfy prądu. Warto mieć na uwadze, że kocioł Renova Electric można wyposażyć opcjonalnie w zasobnik c.w.u. Jeśli użytkownik zdecyduje się na to rozwiązanie, jego zawartość będzie podgrzewana i dostępna w czasie, kiedy występuje blokada do ogrzewania mieszkania. 

Kocioł marki Saunier Duval posiada wejście oraz wyjście wody grzewczej, a także przyłącze elektryczne usytuowane są na spodzie urządzenia. Dla osób, które szukają kompaktowego urządzenia grzewczego, jakie nie zajmie miejsca na podłodze, z pewnością ważne będzie to, że kocioł elektryczny Renova Electric od Saunier Duval dostosowany jest do montażu na ścianie. Na uwagę zasługuje także fakt, który z pewnością ucieszy właścicieli większych obiektów, którym zależy na ogrzewaniu elektrycznym, że dzięki możliwości połączenia kilku kotłów w kaskadę, możliwe jest uzyskanie wyższej mocy wyjściowej. Kaskadą będzie można sterować z pozycji jednego regulatora temperatury pokojowej, który podłączony jest do urządzenia podstawowego.

Kiedy i dlaczego warto zamontować kocioł elektryczny Renova Electric? 

Kocioł elektryczny Renova Electric to nowość na rynku grzewczym, nad którą warto się zastanowić. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest coraz częściej wybierane jako urządzenie grzewcze w domach i lokalach usługowych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści, dla których warto poważnie zastanowić się nad montażem kotła elektrycznego marki Saunier Duval: 

- Brak konieczności doprowadzania gazu do budynku i odprowadzania produktów spalania – c o sprawia, że kocioł doskonale sprawdza się w modernizowanych budynkach, w których właściciele chcą zrezygnować z kotłów na paliwa stałe. Z powodzeniem można także zamontować go w nowych budynkach, do których z przyczyn technicznych nie można podłączyć gazu lub jest to ekonomicznie nieuzasadnione.

- Niewielkie rozmiary i łatwość montażu – oznaczają, że kocioł można bez problemu zainstalować w dowolnym miejscu w budynku (nawet w kuchni lub w łazience), dzięki czemu użytkownicy nie muszą tworzyć dodatkowych, kosztownych kotłowni. Oznacza to dla nich kolejne oszczędności i możliwość zastosowania kotła Renova Electric prawie w każdych warunkach.

- Możliwość rozbudowy instalacji opartej na nowości Saunier Duval o kolejne elementy (w zależności od potrzeb użytkowników) – daje to możliwość stworzenia instalacji grzewczej, w której znajdzie się pośrednio ogrzewany zasobnik ciepłej wody użytkowej. Można także wykorzystać kocioł jako dodatkowe (szczytowe) źródło ciepła w instalacji z pompami ciepła. Dzięki temu właściciel budynku może stworzyć komfortową instalację grzewczą, która będzie dopasowana do zapotrzebowania na ciepło budynku oraz potrzeb użytkowników.

- Regulatory Saunier Duval oparte na komunikacji eBUS – pozwalają na zastosowanie regulatora systemowego MiPRO lub internetowego MiGo, który nie jest jedynie aplikacją, a jak podkreśla producent – całym systemem. Dzięki bezprzewodowej możliwości kontroli użytkownik jest w stanie sterować pracą kotła z dowolnego miejsca na świecie, co dla osób mobilnych jest niezwykle wygodne. Mogą bowiem cieszyć się komfortową temperaturą w mieszkaniu, kiedy wracają z podróży i jednocześnie oszczędzać na ogrzewaniu, jeśli nie ma ich w domu, włączając np. tryb urlopowy.

Powyższe atuty kotła elektrycznego Renova Electric pozwalają sądzić, że może to być najlepsze rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na bezpiecznym urządzeniu grzewczym, które podczas pracy nie wytwarza żadnych produktów spalania i którym można zarządzać zdalnie. 

Ciep³o - Kocioł elektryczny Saunier Duval Renova Electric
– prosty sposób na centralne ogrzewanie

Podsumowanie

Kocioł elektryczny Saunier Duval Renova Electric może jako źródło szczytowe, wspomagać ogrzewanie w czasie silnych mrozów, kiedy wydajność pompy ciepła spada, a zapotrzebowanie na ciepło w budynku rośnie. Rozwiązanie to może być traktowane jako tańsza alternatywa w stosunku do pompy ciepła (mowa tutaj o kosztach montażu obu instalacji), którą można zastosować w domach pasywnych i energooszczędnych, w szczególności w przypadku posiadania instalacji fotowoltaicznej i nadmiaru produkowanej energii. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami, których zatrudnia każda hurtownia instalacyjna będąca częścią Grupy Instal-Konsorcjum. Musimy tylko dodać, że urządzenie to dostępne jest jedynie w sieci naszych hurtowni, co producent podkreśla także na swojej stronie internetowej. 

Aneta Wojtczak
www.saunierduval.ik.pl
www.saunierduval.pl

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: