Nowe rozwiązania w ofercie pomp firmy Taconova

Ciep��o - Nowe rozwiązania w ofercie
pomp firmy Taconova
Ciep��o - Nowe rozwiązania w ofercie
pomp firmy Taconova
Ciep��o - Nowe rozwiązania w ofercie
pomp firmy Taconova

Sprawdzone pompy obiegowe Taconova wyróżniają się na rynku kompaktową konstrukcją, wysoką wydajnością i szerokim zakresem zastosowań. Zgodnie ze swoim mottem "Comfort Solutions" firma dąży do maksymalnego ułatwienia pracy instalatorom, projektantom i partnerom handlowym. Odnosi się to również do techniki pompowej. Taconova oferuje proste w montażu pompy do instalacji grzewczych, chłodniczych, solarnych oraz CWU. Na tegorocznych targach ISH, firma zaprezentowała nowy, wyjątkowo kompaktowy model TacoFlow3 GenS oraz wzbogaciła istniejące już produkty o szereg nowych, inteligentnych funkcji.

TacoFlow3 GenS: kompaktowe wymiary, duże możliwości

Nowy model TacoFlow3 GenS to jedna z najmniejszych bezdławnicowych pomp obiegowych, dostępnych obecnie na rynku. Mimo tak kompaktowych wymiarów, wysokość podnoszenia wynosi nawet do 8,5 m. Niezależnie od tego, czy TacoFlow3 GenS stosujemy w modułach świeżej wody, czy w solarnych grupach pompowych, specjalnie opracowana wtyczka TacoSmart z kablem i wysokim stopniem ochrony IP umożliwia wszystkie kierunki instalacji. Nowa pompa, sterowana zewnętrznym sygnałem PWM, jest dostępna w różnych wymiarach obudowy oraz w specjalnej wersji z materiału kompozytowego, do zastosowań grzewczych. Jak wszystkie modele z serii TacoFlow, charakteryzuje się wysoką niezawodnością, bezpieczną, cichą pracą oraz brakiem konieczności konserwacji. 

TacoFlow3 Max Pro z energooszczędną funkcją nocną i urlopową\

Sprawdzone bezdławnicowe pompy obiegowe Taco- Flow3 Max i TacoFlow3 Max Pro stanowią doskonałe rozwiązanie dla większych zakresów wydajności. Dzięki silnikowi synchronicznemu z magnesem stałym, który zapewnia wyjątkowo cichą pracę, oba modele nadają się również do obiektów komercyjnych. TacoFlow3 Max i TacoFlow3 Max Pro mogą być stosowane dla przepływów do 12 m3/h i osiągają wysokość podnoszenia 10,4 m. Obsługują zakres temperatur od -10oC do 110oC, dzięki czemu mogą być stosowane do celów grzewczych, chłodniczych, a także w systemach solarnych. Urządzenia te można łatwo i bezpiecznie zainstalować po stronie kabla za pomocą wtyczki. Jest ona identyczna dla całego asortymentu Taconova, co znacznie ułatwia wymianę pompy obiegowej. Model TacoFlow3 Max Pro posiada o jeden tryb pracy więcej oraz dodatkowe funkcje. Wymaganą prędkość minimalną i maksymalną można nastawiać bezstopniowo i zamiast jednej wybierać pięć krzywych ciśnienia proporcjonalnego i stałego. 

Teraz Taconova wyposażyła pompę TacoFlow3 Max Pro w kolejne rozwiązania, zapewniające oszczędność energii: funkcję nocną i funkcję urlopową. Pierwsza opcja może być ustawiona na stałe podczas montażu za p omocą j ednego p rzycisku. W r azie s padku t emperatury wody grzewczej o 15 do 20oC przez dwie godziny, automatycznie aktywuje się funkcja nocna. Gdy temperatura zasilania wzrośnie, pompa automatycznie powróci do poprzedniego ustawienia. Maksymalny czas działania funkcji nocnej wynosi 10 godzin, po czym następuje automatyczne przełączenie na tryb pierwotny. 

Dodatkową oszczędność energii zapewnia nowa funkcja urlopowa, którą użytkownik może sam aktywować jednym przyciskiem. Służy ona do oszczędzania energii elektrycznej w cieplejszych miesiącach roku. Pompa zostaje wtedy wyłączona, a dalej działa tylko elektronika. Aby zapobiec zatkaniu pompy z powodu osadów w wodzie grzewczej, w tym trybie urządzenie automatycznie włącza się co godzinę na jedna minutę z minimalną prędkością obrotową. Wszystkie ustawienia i dane są widoczne na kolorowym wyświetlaczu LED, który również został ulepszony. Ułatwia to montaż, obsługę i konserwację pompy przez instalatora. 

Inteligentne pompy obiegowe: TacoFlow2

Dzięki modelom TacoFlow2, TacoFlow2 ADAPT i TacoFlow2 eLink Taconova dzieli swoje pompy obiegowe na trzy kategorie. Wszystkie wyposażone są w najnowocześniejsze silniki synchroniczne z magnesami trwałymi, które zapewniają bardzo cichą i bezpieczną pracę oraz wszechstronne możliwości regulacji i inteligentne funkcje. Ponadto, kwadratowa konstrukcja sprzyja automatycznemu odpowietrzaniu, a funkcja AutoUnlock zapobiega blokowaniu poprzez rozpuszczanie zanieczyszczeń osadzających się w urządzeniu na skutek wibracji. Dzięki funkcji activeADAPT w modelu TacoFlow2 ADAPT odpowiednie obciążenie pompy jest zapisywane co 30 minut, a jej prędkość automatycznie dostosowywana do warunków otoczenia. Czytelne wyświetlacze LED dostarczają jasnych informacji na temat stanu pracy urządzenia. Pompy Taconova należą przy tym do najmniejszych i najbardziej kompaktowych produktów na rynku. Wszystkie modele objęte są pięcioletnią gwarancją. 

Prawdziwie innowacyjnym rozwiązaniem jest pompa TacoFlow2 eLink, gdzie oprócz funkcji activeADAPT, można wprowadzać ustawienia bezprzewodowo za pomocą inteligentnych urządzeń (telefon komórkowy lub tablet). Urządzenie łączy się poprzez Bluetooth. Intuicyjnie obsługiwana aplikacja o estetycznej grafice zapewnia instalatorowi wyjątkowy komfort pracy. Sterowanie, odczyt, klasyfikacja, protokołowanie, zapisywanie w pamięci, wysyłanie maili – wszystkie te operacje, a także wiele innych, mogą być wykonywane bezprzewodowo przez fachowca obsługującego system. Jak wszystkie pompy firmy Taconova, model TacoFlow2 eLink charakteryzuje się bezpieczną, niezawodną i energooszczędną pracą. Dzięki podwójnej izolacji nie ma konieczności uziemiania, a funkcja AutoUnlock i automatyczne odpowietrzanie zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Wysokość podnoszenia od 6 do 7 m, maksymalny przepływ objętościowy 4,4 m3/h oraz zakres temperatur od 2oC do 110oC pozwalają na stosowanie pompy w jedno- i dwururowych instalacjach grzewczych oraz systemach ogrzewania podłogowego i instalacjach solarnych. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: