Bateria SCHELL GRANDIS E z nagrodą German Innovation Award 2021

W tym roku jury międzynarodowego konkursu German Innovation Award przyznało wyróżnienie elektronicznej baterii SCHELL GRANDIS E, która łączy wysoką higienę wody pitnej z komfortem użytkowania i nowoczesnym designem. W zestawieniu z inteligentnym systemem zarządzania instalacją wodną SCHELL SWS oferuje ona zarządcom i obsłudze technicznej budynku wartość dodaną.

Sterowana na podczerwień bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E została nagrodzona przez Niemiecką Radę Wzornictwa w kategorii "Excellence in Business to Business – Building&Elements". Unikatowe rozwiązanie wyróżnia się nie tylko ponadczasowym wzornictwem, lecz także przyszłościową funkcją sieciowej integracji z systemem inteligentnego budynku. Nowatorskie połączenie dwóch trybów uruchamiania – bezdotykowego i manualnego, sprawia przy tym, że armatura ta jest bardzo komfortowa i higieniczna w użytkowaniu. Nagroda dla baterii SCHELL GRANDIS E to już kolejne wyróżnienie przyznane przez Niemiecką Radę Wzornictwa firmie SCHELL. W zeszłym roku doceniła ona system SWS, który umożliwia zdalne monitorowanie i programowanie parametrów instalacji jednocześnie w kilku budynkach dzięki usłudze chmury SMART.SWS. 

Woda i kanalizacja - Bateria SCHELL GRANDIS E
z nagrodą German Innovation Award 2021Maksymalna higiena dzięki przemyślanym funkcjom

Bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E została wyposażona w dwa mechanizmy uruchamiania – na podczerwień i za pomocą tradycyjnej dźwigni umieszczonej z boku korpusu. Tryb elektroniczny zapewnia sterylną czystość – zarówno rąk, jak i armatury. Inteligentna elektronika oferuje ponadto zaawansowane funkcje, które gwarantują higienę nawet wtedy, gdy armatura nie jest używana przez dłuższy czas. W przypadku przestojów uruchamia się program przepłukiwania antystagnacyjnego rur, bez względu na położenie dźwigni mieszacza. Zapobiega to namnażaniu się bakterii – zarówno w instalacji ciepłej, jak i zimnej wody. Jest to pomocne zwłaszcza w obiektach, które mogą podlegać sezonowym przerwom w eksploatacji, takich jak hotele, szkoły czy biurowce. Dodatkowy komfort i bezpieczeństwo użytkowania zapewnia ogranicznik obrotu wylewki oraz blokada wody gorącej. 

Wartość dodana dzięki funkcjom sieciowym

Utrzymanie wzorowej higieny instalacji wodnej w budynkach publicznych i półpublicznych może być jeszcze łatwiejsze. Wystarczy zintegrować armaturę elektroniczną z inteligentnym systemem zarządzania instalacją wodną SCHELL SWS. Umożliwia on indywidualne dopasowanie parametrów pracy poszczególnych grup armatury w szybki i wygodny sposób. Przy jego zastosowaniu można dokładnie określić czas trwania i częstotliwość przepłukiwań antystagnacyjnych, a nawet konkretne dni tygodnia i godziny, w których mają one być przeprowadzane. Rozszerzeniem systemu jest usługa online SMART.SWS, dzięki której można zdalnie monitorować, sterować i dokumentować parametry pracy systemu za pośrednictwem dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu. To zrównoważony i bezpieczny sposób zarządzania instalacją, zwłaszcza w obecnych czasach. 

Bardzo cieszymy się z tej nagrody. Pokazuje ona po raz kolejny, że armatura integrowana z siecią to jeden z przyszłościowych elementów instalacji wody pitnej. Projektanci, instalatorzy i administratorzy budynków wymagają nie tylko bezpieczeństwa i higieny wody pitnej, lecz także opłacalnych i ekonomicznych rozwiązań gospodarowania wodą w obliczu jej kurczących się zasobów. Jednym z nich są dobrze przemyślane komponenty, takie jak GRANDIS E i nasz system sterowania wodą SWS – mówi Andreas Ueberschär, dyrektor zarządzający ds. technologii w firmie SCHELL SCHELL GmbH & Co. KG Armaturentechnologie. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: