Pompa ciepła Auriga – nowa propozycja marki Baxi

Marka Baxi należąca do grupy BDR Thermea przedstawia nowość – pompę ciepła Auriga. Auriga to pom- pa ciepła powietrze/woda typu monoblok, zapewniająca ogrzewanie, chłodzenie i wytwarzanie ciepłej wody użytkowej. Nowy szereg obejmuje pięć modeli od 5 do 16 kW, w wersji z zasilaniem jednofazowym lub trójfazowym. Pompa ze względu na dostępne moce może pracować zarówno w nowych budynkach, jak i modernizowanych.

Auriga dzięki sprężarce inwerterowej DC gwarantuje maksymalną efektywność energetyczną i pracę w szerokim zakresie temperatur: grzanie od -25°C, a chłodzenie aż do +46°C. Pompa ma zabudowaną pompę obiegową, naczynie przeponowe i zawór bezpieczeństwa po stronie c.o. Pompę ciepła Auriga można w łatwy sposób połączyć w jeden system z instalacją solarną i kotłem, co pozwoli na jeszcze większy komfort i większą oszczędność. Pompa ciepła pracuje cicho dzięki specjalnie wykonanej konstrukcji komory chłodniczej i izolacji sprężarki. Dodatkowo użytkownik ma do wyboru z poziomu regulatora dwa tryby pracy ograniczające hałas. 

Zaawansowany panel sterowania pozwala zarządzać ogrzewaniem i chłodzeniem przy wykorzystaniu aż 16 krzywych pogodowych, a także sterować zasobnikiem c.w.u., zintegrowanym kotłem, wspomagającą grzałką elektryczną oraz umożliwia integrację z instalacją solarną i zarządzanie pompą cyrkulacyjną c.w.u. Pompa ciepła posiada także funkcję dezynfekcji termicznej, tryb cichy z dwoma ustawianymi poziomami ciszy oraz tryb wakacyjny wraz z zabezpieczeniem przeciw zamarznięciu. Dzięki zastosowaniu protokołu Modbus Aurigę można połączyć z systemem zarządzania budynkiem (BMS). 

Ciep��o - Pompa ciepła Auriga
– nowa propozycja marki Baxi

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: