Kamery termowizyjne TiS55+ i TiS75+

Technologie - Kamery termowizyjne TiS55+ i TiS75+Nowa seria prostych w obsłudze kamer termowizyjnych ma pomagać we wdrażaniu programów konserwacji zapobiegawczej. Nowe kamery – TiS55+ i TiS75+ przeznaczone są dla techników i podwykonawców, którzy oprócz wymagań w zakresie wyszukiwania i usuwania awarii, inspekcji okresowych i konserwacji zapobiegawczej potrzebują także jak najwyższej jakości obrazu i zaawansowanych funkcji.

Kamera TiS75+ przeznaczona jest w szczególności dla rynku budowlanego, a jako że inspektorzy budowlani zawsze zwracają uwagę na wilgoć, firma Fluke dodała do swoich kamer termowizyjnych funkcję obliczania punktu rosy. Wszystkie obiekty widoczne na wyświetlaczu kamery, które mają temperaturę punktu rosy lub niższą, będą przedstawiane w postaci obrazu termicznego. Wszystkie obiekty o wyższej temperaturze będą wyświetlane w postaci obrazu w paśmie światła widzialnego. 

Dzięki temu można zobaczyć m.in., gdzie na obrazie występuje kondensacja, a także sprawdzić, w jakim stopniu temperatura poszczególnych obiektów jest niższa od punktu rosy. 

Przy dużej liczbie inspekcji, może być trudno zapamiętać, co i gdzie się widziało, dlatego kamery TiS55+ i TiS75+ mają funkcję asystenta, pomagającego technikom wykonującym prace konserwacyjne porządkować pracę. 

Asystent pozwala m.in. na:

- Notatki głosowe: użytkownik kamery może nagrywać notatki d źwiękowe o d ługości d o 6 0 s d la k ażdego obrazu termowizyjnego z opisem tego, co w danym momencie widzi.

- Notatki fotograficzne IR-PhotoNotes: możliwość wykonywania zdjęć numerów zasobów lub innych identyfikatorów, aby potem uporządkować obrazy na komputerze.

- Oznaczanie zasobów: możliwość skanowania kodu QR zasobu przed zarejestrowaniem obrazu termowizyjnego, a n astępnie p o p odłączeniu k amery d o komputera – wyświetlenie obrazów uporządkowanych według zasobów.

Ostrość jest jedną z najważniejszych cech obrazu termowizyjnego, dlatego firma Fluke wyposażyła swoje kamery w następujące opcje: 

Technologie - Kamery termowizyjne TiS55+ i TiS75+- Ręczne ustawianie ostrości: doświadczeni specjaliści ds. termografii mogą użyć pokrętła do ręcznego ustawiania ostrości, aby dostosować obraz w zależności od odległości danego celu.

- Stała ogniskowa: tryb stałej ogniskowej wprowadzono w celu wykonywania szybkich skanów, a także dla osób, które po raz pierwszy mają styczność z termografią. Dzięki temu obrazy można rejestrować z odległości 1 m od celu i będą one za każdym razem ostre.

Inspektorzy budowlani zawsze zwracają uwagę na wilgoć i dlatego firma Fluke dodała do kamer termowizyjnych TiS75+ funkcję obliczania punktu rosy. Gdy powietrze oziębi się do temperatury nasycenia wodą, powstaje wilgoć, która przyczynia się do szkód w budynkach: 

- Po obliczeniu punktu rosy na wyświetlaczu kamery pojawi się alarm punktu rosy wskazywany kolorami.

- Wszystkie obiekty widoczne na wyświetlaczu kamery, które mają temperaturę punktu rosy lub niższą, będą przedstawiane w postaci obrazu termicznego. Wszystkie obiekty o wyższej temperaturze będą wyświetlane w postaci obrazu w paśmie światła widzialnego.

- Dzięki temu można zobaczyć, gdzie na obrazie występuje kondensacja, a także sprawdzić, w jakim stopniu temperatura poszczególnych obiektów jest niższa od punktu rosy.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: