O cztery kroki dalej stelaż podtynkowy TECEbase

Każde rozwiązanie montowane podtynkowo powinno spełniać najwyższe standardy pod względem trwałości, solidności i szczelności. Nie ma tu miejsca na kompromisy. Liczy się bezpieczeństwo jak również łatwość montażu. Przykładem tego podejścia jest nowy stelaż TECEbase – o udoskonalonej konstrukcji i przemyślanej funkcjonalności.

Czy podłączenie spłuczki w stelażu do zabudowy suchej może być jeszcze łatwiejsze? To pytanie było punktem wyjścia dla rozwoju i doskonalenia technologii spłukiwania TECE. W efekcie tych prac moduł TECEbase został wyposażony w cztery nowe rozwiązania, które wyznaczają wyższe standardy bezpieczeństwa i montażu. 

Woda i kanalizacja - O cztery kroki dalej
stelaż podtynkowy TECEbaseTechnologia w doskonałej formie

Po pierwsze – brak konieczności otwierania spłuczki przed ostatnią fazą instalacji. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu zintegrowanego, trójdrogowego zaworu odcinającego. 

Teraz przepłukanie instalacji nie wiąże się z koniecznością demontowania całego elementu napełniającego. Zachowana zostaje także szczelność połączenia. Wystarczy jeden obrót przeciwny do ruchu wskazówek zegara, by z pozycji "zamknięty" przejść kolejno do "płukania", a następnie do otwarcia zaworu. 

Po drugie – szybka i bezproblemowa instalacja. Nowe przyłącze wody do spłuczki z gwintem zewnętrznym 1/2" w TECEbase jest kompatybilne z najpopularniejszymi szybkozłączami marki. Co więcej, takie rozwiązanie nie wymaga uszczelniania. 

Trzecim krokiem było zastosowanie uchwytu kolana spustowego – otwieranego od góry, co przełożyło się na łatwość montażu stelaża do odpływu kanalizacji. Poprzeczne ścianki uchwytu wpłynęły dodatkowo na stabilność połączenia. 

Prosto do celu

Jednym z ostatnich etapów instalacji stelaża podtynkowego jest montaż przycisku spłukującego. Aby wykonać go sprawnie i pomyślnie, marka TECE wprowadziła nowy system "easy fit". Wszystko odbywa się w trzech prostych krokach – śruby wprowadzane są do otworów, dopychane i dokręcane. W efekcie płytka montażowa zostaje trwale przymocowana do płytki maskującej spłuczki. Popychacze wystarczy umieścić w otworach i przekręcić o 45o. Korzyścią jest oszczędność czasu oraz łatwy i komfortowy montaż. 

To, co pozostało niezmienne, to prostota i ponadczasowa funkcjonalność. Maksymalne bezpieczeństwo i komfort gwarantuje solidna rama o nośności do 400 kg. Spłuczka TECEbase, o pojemności 10 litrów, jest kompletnie zmontowana i zaplombowana. Nie ma potrzeby otwierania jej przed ostatnią fazą instalacji. Płytka maskująca chroni wnętrze spłuczki przed zanieczyszczeniami, a przesuwne zaciski mocujące ułatwiają otwieranie i zamykanie płytki maskującej. 

Spłuczka spełnia wymogi europejskiej normy EN 14055 (CE) oraz należy do grupy akustycznej I – zgodnie z DIN 4109 "Izolacja akustyczna w budownictwie". 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: