Seria T4 – zaprojektowana z potrzeby prostoty

Ciep��o - Seria T4 – zaprojektowana z potrzeby prostotyWiele osób wciąż używa przestarzałych, skomplikowanych, nieefektywnych energetycznie termostatów do sterowania swoimi kotłami i systemami grzewczymi. Zaprojektowane dla budynków mieszkalnych i małych obiektów komercyjnych programowalne termostaty z serii T4 upraszczają układanie harmonogramu ogrzewania, oferując poziom użyteczności i automatyczną kontrolę, których klienci oczekują od nowoczesnej technologii. Dzięki standardowej zabudowie i okablowaniu seria T4 upraszcza również proces instalacji.

Warto zapoznać się z gamą programowalnych termostatów Honeywell Home T4 – najnowszą serią termostatów Resideo, zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu wydajności energetycznej przy minimalnej ingerencji użytkownika. Termostaty T4 oferują szereg inteligentnych funkcji umożliwiających użytkownikom domów korzystanie z korzyści wbudowanych funkcji zwiększających efektywność energetyczną, a także możliwość prostego sterowania poziomem komfortu, m.in. poprzez: 

- intuicyjny panel obsługi, oferujący łatwą i wygodną regulację ogrzewania;

- pracę w trybie chłodzenia lub ogrzewania;

- funkcję optymalizacji uczącą się, w jaki sposób pomieszczenie się nagrzewa, ograniczając interakcję z użytkownikiem i podwyższając efektywność energetyczną.

System można łatwo zainstalować w trzech prostych krokach – podłączenie przewodów, uruchomienie i test działania, konfiguracja – przed przekazaniem go użytkownikom domu. Przeprojektowana obudowa modułu załączającego z odchylaną listwą zaciskową ułatwia montaż i dostęp do przewodów. 

– Wprowadziliśmy serię Honeywell Home T4, aby poprzez zaawansowaną automatyzację zapewnić oszczędność energii, a także dlatego, żeby wbrew pokutującemu przekonaniu, że sterowanie ogrzewaniem jest skomplikowane, uprościć je zarówno z punktu widzenia instalatora, jak i właściciela domu. Nie każdy instalator planuje montaż regulatorów temperatury i nie każdy właściciel domu tego oczekuje. Dlatego też skupiamy się na zapewnieniu tym odbiorcom dokładnie tego, czego chcą i potrzebują. Istnieje zapotrzebowanie na prosty w obsłudze, nowoczesny, programowalny termostat, który oferuje poziom automatycznej regulacji, jakiego klienci oczekują od współczesnej technologii, aby zapewnić wyższą efektywność energetyczną – do tego właśnie służy seria T4 – podkreśla Marek Arndt, dyrektor sprzedaży Resideo. 

Podstawową zaletą T4 są: kompatybilność z większością kotłów dostępnych na rynku oraz łatwość obsługi i instalacji, upraszczająca nastawę temperatury. Termostat jest dostępny w dwóch wersjach: do przewodowej lub bezprzewodowej komunikacji z kotłem. Standardowy przewodowy model T4 do montażu naściennego to idealne rozwiązanie w przypadku prac modernizacyjnych. Natomiast wersja bezprzewodowa T4R z podstawą stojakową i modułem załączającym zapewnia większą swobodę montażu. Wszystkie modele posiadają wiele użytecznych funkcji: 

- przejrzysty, przyjazny użytkownikowi wyświetlacz cyfrowy z czytelnymi ikonami i prostym dostępem do menu konfiguracyjnego za pomocą przycisków;

- 7-dniowy, 5/2-dniowy lub 1-dniowy harmonogram z możliwością wyboru czterech lub sześciu niezależnych nastaw temperatury daje klientom harmonogram dostosowany do ich potrzeb;

- łatwa funkcja "Nadpisanie" pozwala użytkownikom szybko wprowadzać okazjonalne zmiany;

- ustawienie temperatury w "Tryb wakacyjny" z możliwością elastycznej nastawy liczby dni;

- automatyczna zmiana czasu letniego i zimowego dla efektywnej całorocznej kontroli;

- tryb czuwania z ochroną przed mrozem dla większego spokoju (opcjonalnie dostępny jest czujnik zewnętrzny).

Honeywell Home T4 jest odpowiedni do zastosowań w budynkach mieszkalnych i małych obiektach komercyjnych. Dostępny jest we wszystkich dobrych sklepach hydraulicznych i grzewczych oraz hurtowniach elektrycznych. Seria T4 wykorzystuje standardowe mocowania i okablowanie, oferując instalatorom łatwy i tani wybór jeśli chodzi o wymianę starego termostatu. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: