Bosch Termotechnika odpowiada na aktualne i przyszłe potrzeby rynku grzewczego w Polsce

27 maja odbyło się spotkanie prasowe Bosch Termotechnika poświęcone zagadnieniu: HVAC w Polsce – gaz czy energia elektryczna? Podczas spotkania przeanalizowana została aktualna sytuacja rynku grzewczego w Polsce i Europie, a następnie w oparciu o aktualne trendy oraz prognozy na najbliższe lata Bosch Termotechnika zaprezentował nową ofertę produktową.

Ciep��o - Bosch Termotechnika odpowiada na aktualne
i przyszłe potrzeby rynku grzewczego w Polsce

Bosch to pierwsze globalne przedsiębiorstwo przemysłowe, które osiągnęło w 2020 r. neutralność klimatyczną. Ta ambitna strategia firmy na rzecz efektywności energetycznej i poprawy klimatu w dużym stopniu dotyczy urządzeń grzewczych. 

Zmiany legislacyjne, społeczne i technologiczne spowodowane dążeniem do neutralności klimatycznej w Unii Europejskiej i na świecie sprawiają, że producenci urządzeń grzewczych muszą na bieżąco na te zmiany reagować. Widać to po rosnącym rynku kotłów gazowych oraz pomp ciepła. Jest to związane z coraz większą świadomością użytkowników nt. technologii pomp ciepła oraz odnawialnych źródeł energii. Ważnym aspektem są także liczne programy dofinansowań np. Program "Czyste Powietrze", w których beneficjenci mogą uzyskać dopłaty do urządzeń grzewczych, także marki Bosch. Co więcej, rozwój rynku urządzeń gazowych (modernizacja już istniejących instalacji i tworzenie nowych) jest również kluczowy w walce ze smogiem, który stanowi w Polsce ogromny problem, a w szerszej perspektywie w procesie dekarbonizacji. 

Obserwując wszystkie aktualne trendy oraz prognozy na najbliższe lata, Bosch Termotechnika na bieżąco dopasowuje swoją ofertę produktową do potrzeb użytkowników. Rynek urządzeń grzewczych w Polsce można w uproszczeniu podzielić na urządzenia zasilane energią elektryczną i wykorzystujące odnawialne źródła energii oraz urządzenia zasilane gazem. Bosch dysponuje ofertą w każdym z tych segmentów. 

Oferta urządzeń elektrycznych

Wśród zalet urządzeń elektrycznych należy przede wszystkim wymienić różnorodność. W ofercie Bosch znajdziemy bogatą ofertę urządzeń zasilanych wyłącznie prądem (grzanie, chłodzenie, wentylacja). Ogrzewanie na bazie urządzeń elektrycznych, jak np. pompa ciepła, jest tańsze dla użytkownika, szczególnie przy współpracy z instalacją fotowoltaiczną. 

Nowa seria klimatyzacji Climate Class 8000i to przede wszystkim nowoczesny design jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Urządzenia wyposażone są w wysokiej klasy filtry, więc użytkownik oddycha zawsze czystym powietrzem. Dopełnieniem jest wbudowany moduł wi- -fi, dzięki któremu można sterować urządzeniem z dedykowanej aplikacji. 

Absolutna nowość w ofercie to kocioł elektryczny Tronic Heat 3500. Urządzenie charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, cichą pracą, wymaga jedynie podłączenia do sieci elektrycznej, a oprócz tego jest relatywnie tanie. Jego eksploatacja także nie jest kosztowna, szczególnie jeśli współpracuje z fotowoltaiką. Jest idealne zarówno do nowych, jak i modernizowanych obiektów. Nie wymaga komina i przyłącza gazowego, może być montowane w dowolnym miejscu. Brak emisji spalin to zdecydowana zaleta pod kątem zachowania czystego powietrza. 

Nowa pompa ciepła Compress 7800i LW to doskonałość w każdym wymiarze. Ma wysoką wydajność pracy i najwyższą klasę efektywności A+++. Może współpracować z instalacją fotowoltaiczną, co wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji. Jest cicha, charakteryzuje się łatwą obsługa oraz bardzo nowoczesnym designem. Dostosowuje moc grzewczą do potrzeb użytkownika, dzięki technologii inwerterowej. Zapewnia nie tylko grzanie, ale również chłodzenie. 

Urządzenia gazowe

Decydując się na urządzenia gazowe, nie tylko chronimy środowisko. Również oszczędzamy miejsce, ponieważ kotły gazowe nie wymagają dodatkowych powierzchni lub pomieszczeń potrzebnych na magazyn paliwa. Użytkowanie kotła gazowego to również komfort związany z brakiem pyłu z paliw stałych w domu oraz dymu spalanego węgla. 

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Condens 5300i WM marki Bosch to łatwe w montażu i wydajne rozwiązanie grzewcze przeznaczone do nowych i modernizowanych budynków. Pozwala uzyskać moc grzewczą do 24 kW i moc cieplną c.w.u. do 30 kW, zapewniając wysoki komfort użytkowania ciepłej wody w dowolnym zastosowaniu. Szeroki zakres modulacji i wbudowana automatyka pogodowa zapewniają oszczędną pracę urządzenia. Kocioł jest wyposażony w zasobnik warstwowy lub pojemnościowy z wężownicą. Jego pracą można zarządzać mobilnie za pomocą smartfona lub tabletu i aplikacji EasyControl lub EasyRemote. 

Bosch Condens 5700i WT z kolei ma zwiększony zakres modulacji nawet do 1:10. Oznacza to, że podczas pracy moc palnika jest płynnie dopasowywana do aktualnego zapotrzebowania na ciepło i bieżącego zużycia c.w.u. Jest również przygotowany do pracy w układach OZE i z regulatorami pogodowymi, natomiast 42-litrowy zasobnik warstwowy zapewnia w każdej chwili stałą temperaturę i najwyższy komfort ciepłej wody. 

Wszystkie nowoczesne urządzenia mają możliwość zarządzania poprzez aplikacje, dzięki którym nie tylko ustawimy optymalną temperaturę w domu (HomeCom Easy), ale także zapewnimy sobie pomoc specjalisty, kiedy to konieczne (aplikacje Bosch EasyDoc, Easy- Service), oraz dopasujemy odpowiednie urządzenie do naszego pomieszczenia (aplikacja Climate Select). – Cele klimatyczne związane z redukcją gazów cieplarnianych na poziomie europejskim są nadrzędnym uwarunkowaniem kształtującym rozwój rynku grzewczego. W naszych polskich warunkach dochodzi jeszcze walka ze smogiem, co stało się głównym motorem napędowym branży w ostatnich latach. Niezależnie od zmian legislacyjnych następuje na przestrzeni ostatnich lat również znaczący wzrost świadomości użytkowników. Dla naszych klientów liczą się już nie tylko parametry urządzenia czy cena, ale właśnie aspekt ekologiczny urządzeń grzewczych i myślenie w perspektywie długoterminowej. Widać to po rosnącym zapotrzebowaniu na kotły gazowe oraz pompy ciepła oznaczone wysokimi klasami energetycznymi. Jako świadoma firma chcemy na bieżąco na te potrzeby odpowiadać, co jest widoczne w naszej ofercie produktowe – podsumowuje Krzysztof Ciemięga, dyrektor generalny Bosch Termotechnika. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: