Otulina ThermaSmart ENEV-Q – skuteczna izolacja instalacji podłogowych

Ciep³o - Otulina ThermaSmart ENEV-Q
– skuteczna izolacja instalacji podłogowychRękaw izolacyjny ThermaSmart ENEV-Q został zaprojektowany w celu optymalizacji izolacji cieplnej rur prowadzonych w podłodze zgodnie z GEG (GebäudeEnergie- Gesetz – niemiecka ustawa, która weszła w życie 1 listopada 2020 r. i zastąpiła ustawy EnEV oraz EnEG). Wyróżnikiem otuliny ENEV-Q jest nie tylko jej żółty kolor, ale przede wszystkim niespotykany prostokątny kształt. Zapewnia on stabilność oraz niezawodną izolację rur pomiędzy pozostałymi warstwami podłogi, idealnie wypełniając przestrzeń. Zastosowanie ThermaSmart ENEV-Q obniża straty ciepła, a także zabezpiecza rury biegnące w podłodze przed uszkodzeniem, zwiększając komfort użytkowników.

ThermaSmart ENEV-Q dedykowany jest do zadań specjalnych, czyli izolacji wszelkiego rodzaju rur biegnących w bruzdach podłogowych. Otulina zbudowana jest z zaawansowanej pianki poliolefinowej, która jest pokryta żółtą powłoką PE chroniącą instalację przed ewentualnymi uszkodzeniami. Wyjątkowy kształt otuliny z poszerzonym otworem oraz zoptymalizowaną wysokością od podłogi zapewnia łatwiejszy montaż i wysoką skuteczność termoizolacyjną. Produkt został tak zaprojektowany, by izolowana rura znajdowała się w górnej części otuliny w celu uzyskania lepszych parametrów pracy dla całej instalacji podłogowej. 

Na światowym poziomie

ENEV-Q od Thermaflex jest zgodny z rygorystycznymi europejskimi regulacjami, a także spełnia wszelkie wymogi środowiskowe. Prostokątny przekrój ThermaSmart ENEV-Q został opracowany zgodnie ze standardem EnEV (obecnie zastąpiony przez GEG). Jest to niemieckie rozporządzenie, które określa minimalne wymogi dotyczące zużycia energii w nowych oraz modernizowanych budynkach. Otulina Thermaflex jest zgodna z prawem regulującym kwestie związane z poszanowaniem i oszczędzaniem energii, gwarantując użytkownikom wyjątkowe parametry i skuteczność działania. 

Ciep³o - Otulina ThermaSmart ENEV-Q
– skuteczna izolacja instalacji podłogowychRękaw izolacyjny ThermaSmart ENEV-Q posiada dopracowane właściwości, które gwarantują wysokie parametry izolacyjne dla systemów podłogowych. Klasa ogniowa wg SBI to EL.. Temperatura pracy ENEV-Q sięga do 95°C. Dzięki równomiernej i zamkniętej strukturze komórkowej oraz bardzo dobrej wartości współczynnika przewodzenia ciepła lambda (ʎ) izolacja gwarantuje wysoką izolacyjność oraz skutecznie chroni przed kondensacją pary wodnej. Standardowa długość produktu wynosi 1,5 metra. Otulina ENEV-Q pasuje na rury o średnicy 15, 18, 22, 28, 35 oraz 42 mm, dlatego z powodzeniem sprawdzi się w przypadku różnych instalacji grzewczych. Standardowe grubości ścianki izolacji to 6, 20, 30 i 40 mm, w zależności od średnic rurociągów. 

Zastosowanie izolacji ThermaSmart ENEV-Q firmy Thermaflex przyczynia się do podniesienia efektywności energetycznej budynku i oszczędzania energii, spełniając wymagania GEG. Rozwiązanie podlega ponadto pełnemu recyclingowi, dzięki czemu jego zastosowanie nie wpływa negatywnie na środowisko. 

Rękaw izolacyjny ENEV-Q to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje zarówno komfort montażu, jak i późniejszego użytkowania instalacji grzewczej. Swoje wyjątkowe właściwości zawdzięcza wysokiej jakości surowcom, z których jest wykonane, a także unikatowemu kształtowi. Połączenie tych dwóch aspektów tworzy niezawodne rozwiązanie w zakresie izolacji termicznej rur grzewczych zainstalowanych w podłodze. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: