Dom bez rachunków za ogrzewanie i prąd EnergyHEAT – pompy ciepła w zestawie z instalacją fotowoltaiczną

Energooszczêdnoœæ - Dom bez rachunków za ogrzewanie i prąd
EnergyHEAT – pompy ciepła w zestawie z instalacją fotowoltaicznąNiezależność energetyczna, wysoki komfort życia, oszczędność finansowa, dbałość o środowisko – a wszystko to dzięki jednej inwestycji. Wystarczy zamienić tradycyjną kotłownię na nowoczesne rozwiązanie EnergyHEAT oferowane przez firmę Kratki. Atrakcyjne pakiety łączące pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną zapewnią ciepło i energię w domu na długie lata. Teraz rachunki za ogrzewanie i energię elektryczną nie muszą już być problemem.

Jak działa EnergyHEAT?

EnergyHEAT to innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące technologię na najwyższym poziomie. Urządzenia pracujące w tym systemie są praktycznie bezobsługowe. Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd, zaś falownik przekazuje go do sieci. Nie trzeba też martwić się rozpalaniem, dostarczeniem opału czy też jego magazynowaniem. W pakietach zastosowano pompę ciepła THERMA V, którą cechuje niezwykła wydajność – jest około cztery razy efektywniejsza od tradycyjnego kotła. Im dłużej jest używana, tym większe zapewnia oszczędności. Warto pamiętać, że THERMA V to urządzenie ekologiczne, które znacznie ogranicza emisję CO2 w porównaniu do kotłów olejowych i gazowych. 

Czym są pakiety EnergyHEAT?

Firma Kratki oferuje dwa typy pakietów EnergyHEAT – EnergyHEAT 10 i EnergyHEAT 15. Różnią się one mocą instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła. EnergyHEAT 10 obejmuje instalację o mocy 10 kW i pompę o mocy 5,5 kW, zaś EnergyHEAT 15 – instalację o mocy 15 kW i pompę o mocy 7 kW. Obydwa pakiety zapewniają centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową z odnawialnych źródeł energii oraz gwarantują prąd i ciepło przez cały rok. Nie sposób nie przypomnieć o 40 proc. rabatu na pompę ciepła. Firma Kratki proponuje również bardzo korzystne finansowanie inwestycji – raty z zerowym oprocentowaniem. Można też uzyskać ulgę termomodernizacyjną, która pozwala odliczyć od podatku nawet 32 proc. kosztów poniesionych na rzecz instalacji. Największą zaletą pakietów jest możliwość otrzymania dotacji na wymianę pieca w ramach programu "Czyste Powietrze". Koszt EnergyHEAT 10 z taką dotacją to już od 30 500 zł brutto, a EnergyHEAT 15 – od 40 500 zł brutto. Naprawdę trudno o bardziej opłacalną inwestycję. 

Energooszczêdnoœæ - Dom bez rachunków za ogrzewanie i prąd
EnergyHEAT – pompy ciepła w zestawie z instalacją fotowoltaicznąNa czym polega program "Czyste Powietrze"?

Wspomniany program "Czyste Powietrze" jest przeznaczony dla właścicieli oraz współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych w budynkach jednorodzinnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Mogą oni otrzymać dotację na demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe i zakup oraz instalację nowoczesnego źródła ciepła spełniającego najwyższe normy – t akiego jak w łaśnie EnergyHEAT. D otacja m oże wynosić nawet 30 tys. zł w wersji podstawowej i 37 tys. zł w ramach podwyższonego poziomu dofinansowania. Kwota zależy od typu modernizacji oraz zarobków. EnergyHEAT t o r ozwiązanie d la k ażdego, k to c hciałby cieszyć się samowystarczalnością, oszczędnością i komfortem. Połączenie pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej zapewnia użytkownikowi pełną niezależność energetyczną. Firma Kratki oferuje wyjątkowo opłacalną inwestycję, której pozytywne skutki będziemy odczuwać przez długie lata.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: