Technologia przyszłości Ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeń

Ciep³o - Technologia przyszłości
Ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeńMarka Baxi Heating w Wielkiej Brytanii i Irlandii, która należy do spółki BDR Thermea, zadeklarowała, że wprowadzi takie zmiany, aby jej urządzenia były neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla do końca 2030 r. Zobowiązała się również do stopniowego wycofywania ogrzewania o dużej emisji dwutlenku węgla, zapewniając, że każdy wytwarzany przez nią produkt od 2025 r. będzie kompatybilny z energią niskoemisyjną.

Najpierw Wielka Brytania, a później Polska?

Zobowiązanie Baxi zbiega się z planem rządu Wielkiej Brytanii dotyczącym zielonej rewolucji przemysłowej, nakreślonym przez premiera Borisa Johnsona, obejmującym czystą energię, transport, przyrodę oraz innowacyjne technologie. Baxi Heating odgrywa znaczącą rolę na rynku ogrzewania mieszkaniowego i komercyjnego, dostarczając rozwiązania w zakresie ogrzewania i ciepłej wody do domów i firm w Wielkiej Brytanii. Jej zobowiązanie stawia go w samym sercu "transformacji grzewczej", która będzie kluczem do osiągnięcia celów klimatycznych Wielkiej Brytanii. 

– Naszą wizją jest bycie trwałym liderem w sektorze ogrzewania i ciepłej wody. Jesteśmy odpowiedzialni za walkę ze zmianami klimatycznymi nie tylko dla siebie, ale także dla przyszłych pokoleń. Dotyczy to zarówno produktów, które dostarczamy, jak i tego, jak działamy jako bardziej wydajna i świadoma ekologicznie firma – powiedziała Karen Boswell, dyrektor zarządzająca Baxi Heating. 

Marka z Wielkiej Brytanii zobowiązała się do stworzenia portfolio czystszych, bardziej ekologicznych produktów, które będą współpracować z paliwami o niskiej emisji dwutlenku węgla do 2025 r. – bezpośrednio z takimi, jak kotły wodorowe, pompy ciepła, inteligentne elektryczne ogrzewanie wody i sieci cieplne lub w postaci gotowych na wodór kotłów, które można przekonwertować po instalacji. To dobra wiadomość dla użytkowników w Polsce, bo zmiany te wkrótce dotrą też do naszego kraju, gdyż Baxi należy do spółki BDR Thermea, w której skład wchodzi również polska grupa De Dietrich oraz Sofath. 

Wodór i pompy ciepła

Baxi Heating obecnie opracowuje i testuje jeden z pierwszych w Wielkiej Brytanii 100 proc. kotłów wodorowych i ściśle współpracuje z rządem Wielkiej Brytanii, aby wypróbować inne technologie wodorowe i niskoemisyjne. Firma Baxi niedawno wprowadziła nową gamę niskoemisyjnych pomp ciepła do swojego portfolio zrównoważonych produktów grzewczych, które będą kierowane na szeroką gamę rynków. 

Ciep³o - Technologia przyszłości
Ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeń

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: