Nowoczesna technologia wentylacji Więcej niż tylko wymiana powietrza

Wentylacja i klimatyzacja - Nowoczesna technologia wentylacji
Więcej niż tylko wymiana powietrzaRozwój budownictwa, wykorzystywanie nowoczesnych technologii i materiałów zwiększyło szczelność budynków – nowego budownictwa jak i tych modernizowanych. Determinuje to jednak konieczność zapewnienia stałej wymiany powietrza zapobiegającej uszkodzeniom czy rozwojowi pleśni w mieszkaniach. Wentylacja okienna to za mało, ponieważ aby zapewnić energooszczędną i higieniczną minimalną wymianę powietrza, trzeba byłoby wietrzyć cztery do sześciu razy dziennie przez około 5 minut w celu wentylacji. To z wyłączonym ogrzewaniem i z całkowicie otwartymi oknami jest prawie niemożliwe.

Systemy wentylacji STIEBEL ELTRON

Nowoczesne systemy wentylacyjne STIEBEL ELTRON zapewniają regulowaną wymianę powietrza bez marnowania energii. Zalety odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych to: 

- poprawiona jakość powietrza w pomieszczeniach;
- redukcja szkodliwych emisji i nieprzyjemnych zapachów;
- zwiększony komfort mieszkania;
- unikanie uszkodzeń ścian spowodowanych wilgocią;
- zmniejszenie zużycia energii;
- oszczędność czasu dzięki automatycznej wentylacji;
- zmniejszenie szkodliwych emisji;
- unikanie rozwoju pleśni;
- optymalna wilgotność w pomieszczeniach;
- do systemu doprowadzane jest świeże powietrze.

Energooszczędna, decentralna wentylacja domowa

Decentralna wentylacja domowa powinna być pierwszym wyborem w przypadku remontowanych budynków lub tych z problemem wilgoci. Nakład instalacji jest zwykle niewielki. Oddzielne urządzenia dostarczają powietrze wywiewane niezależnie od siebie w pomieszczeniach o wysokim znaczeniu dla wilgotności, takich jak łazienki i kuchnie. W połączeniu z drugim urządzeniem mogą zapewnić dobrą wentylację w całej przestrzeni mieszkalnej. Własne czujniki kontrolują urządzenia w zależności od wilgotności powietrza w pomieszczeniu. 

Centralna wentylacja: wszędzie przyjemna, świeża atmosfera

W przypadku centralnych urządzeń wentylacyjnych rozróżnia się systemy odprowadzania powietrza i systemy nawiewu/wywiewu. Najprostszym i najbardziej opłacalnym systemem centralnie sterowanej wentylacji domowej jest system wentylacji wywiewnej. Zużyte powietrze jest pobierane z pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka i toaleta za pomocą systemu kanałów wentylacyjnych. Jednocześnie świeże powietrze przepływa przez powstałe podciśnienie przez zewnętrzne wyloty powietrza bezpośrednio do pomieszczeń nawiewnych (pokój dzienny, pokój dziecięcy, sypialnia). Ilość powietrza pobieranego z pomieszczeń wywiewnych zależy od wydajności wentylatora. Prosty przełącznik pozwala mieszkańcom dostosować przepływ powietrza do ich potrzeb. Mała pompa ciepła może być używana do ogrzewania ciepłej wody i, jeśli to konieczne, do ogrzewania. Powietrze wylotowe źródła ciepła o stosunkowo wysokich temperaturach pozwala na bardzo wysoką sprawność. 

Innowacyjne urządzenia wentylacyjne

Kompaktowa centrala wentylacyjna LWZ 8 CS Premium z certyfikatem domu pasywnego oferuje najwyższy komfort mieszkalny, godny domu energooszczędnego. Urządzenie pobiera energię powietrza zewnętrznego w celu uzyskania przyjemnych temperatur w pomieszczeniu oraz przygotowania ciepłej wody. Nowoczesne zarządzanie wentylacją zapewnia, że ciepło pozostaje w domu. 

- Produkt doskonały do nowych budynków.
- Kompaktowe urządzenie z czterema funkcjami: wentylacji, ogrzewania, przygotowania ciepłej wody i chłodzenia.
- Energooszczędna technologia inwerterowa.
- Centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła do 90 proc.
- Możliwość połączenia z kolektorami słonecznymi i fotowoltaiką VLR 70.
- Indywidualne rozwiązanie w nowych i starych budynkach.

Decentralna jednostka wentylacyjna VLR 70 szczególnie skutecznie wentyluje poszczególne pomieszczenia. Odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego i uwalnia je do powietrza nawiewanego. VLR 70 umożliwia oczyszczanie dopływającego powietrza przez drobne filtry przeciwpyłowe – idealne dla alergików. Zoptymalizowany wentylator w jednostce wentylacyjnej zapewnia minimalny hałas podczas pracy. Zdecentralizowany system wentylacji jest prosty w instalacji. Poszczególne elementy są montowane w pomieszczeniach, w których są potrzebne. 

- Zdecentralizowana jednostka wentylacyjna do pomieszczeń ze ścianą zewnętrzną.
- Odzysk ciepła do 89 proc.
- Odpowiednia dla alergików, z filtrami o wyższej jakości.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: