Czysta energia ze słońca

Energooszczêdnoœæ - Czysta energia ze słońcaCoraz bardziej modne i chętnie wybierane przez inwestorów instalacje fotowoltaiczne są bez wątpienia przyszłością energetyki w domach jednorodzinnych i nie tylko. W jaki sposób zadbać o panele solarne na dachu, tak aby ich nie uszkodzić, a skutecznie oczyścić z zabrudzeń, by mogły pracować wydajnie? Niemiecki producent sprzętu czyszczącego – Karcher, ma na to nowy patent. Zestaw akcesoriów, który pozwoli czyścić wydajnie i bezpiecznie nie tylko panele solarne, ale też elewacje budynków jak i wysoko położone okna.

Nowe zestawy szczotek, lanc i złączy pozwalają na zapewnienie idealnej czystości i 100 proc. bezpieczeństwa czyszczonej powierzchni. Na pierwszy rzut oka mnogość rozwiązań i elementów może sprawiać wrażenie skompilowanego, to jednak pozory. Wszystko jest tu precyzyjnie dopasowane i pozwala czyścić skutecznie każdego rodzaju elewację jak i panele solarne. 

Elementy, z których można skompletować indywidualny zestaw, są kompatybilne z urządzeniami wysokociśnieniowymi Karcher zarówno HD, jak i HDS (czyli z podgrzewaniem jak i bez podgrzewania wody). 

"Sercem" tego systemu jest głowica – napęd, na który możemy zakładać trzy rodzaje szczotek (miękkie, średnie i twarde), w zależności od tego, co chcemy wyczyścić. Dla paneli solarnych odpowiednie będą niebieskie, czyli miękkie szczotki. 

Woda jest podawana na całej długości szczotek, dzięki systemowi dysz rozmieszczonych na listwie. Zapewnia to doskonały efekt w krótkim czasie. 

Aby dokładnie oczyścić panele solarne, przyda się także złącze Vario. Jest to idealny dodatek do czyszczenia paneli słonecznych. Dzięki stałemu kątowi możliwe jest sterowanie kierunkiem szczotki poprzez obracanie lancy. Łatwiej jest też dzięki złączu wyczyścić krawędzie. 

Nowe lance teleskopowe są teraz 10 razy sztywniejsze i bardziej ergonomiczne. System Anti-Spin, uniemożliwiający obracanie sekcji lancy, gwarantuje lepszą kontrolę nad wykonywaną pracą. 

Lance umożliwiają także odkurzanie na dużej wysokości, co jest wyjątkowo przydatne, gdy chcemy usunąć jakieś luźne zabrudzenia z dachu, etc. 

Co niezmiernie istotne, jest to system w pełni uniwersalny. Co to znaczy? To, że jedna lanca pozwala wykonywać wiele zadań czyszczących: czyszczenie wysokociśnieniowe, czyszczenie szczotkami (średnie ciśnienie wody), czyszczenie samą wodą, a nawet odkurzanie. 

Zestaw znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w dwóch wymienionych na początku tego tekstu miejscach, lecz także do: 

- czyszczenia instalacji fotowoltaicznych np. na stajniach, warsztatach, domach czy budynkach przemysłowych;
- czyszczenia różnego rodzaju elewacji;
- czyszczenia okien i ogrodów zimowych;
- czyszczenia posadzek zewnętrznych i czyszczenia wrażliwych podłóg, takich jak podłoga marmurowa;
- odkurzania na różnych wysokościach.

System ten jest niezwykle wszechstronny i skuteczny. Stoi za nim firma, która w dziedzinie czyszczenia jest światowym liderem. Warto zaufać specjaliście i postawić na niemiecką jakość. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: