Zielona energia na wyciągnięcie ręki

Porady - Zielona energia na wyciągnięcie rękiDarmowy prąd bez ograniczeń brzmi jak marzenie. A gdyby tak postawić na energię słoneczną? Dzięki kompleksowym usługom polskiej marki Kratki ENERGY specjalizującej się w monokrystalicznych panelach fotowoltaicznych możemy cieszyć się własnymi solidnymi i funkcjonalnymi elektrowniami fotowoltaicznymi. To ekonomiczne a zarazem ekologiczne rozwiązanie zapewnia niemal całkowitą niezależność energetyczną. Energia ze słońca to energia przyszłości!

Podwyżki cen prądu nie muszą być problemem

Już w 2020 r. można było odczuć znaczny wzrost cen prądu. Niestety, prognozy na rok 2021 również nie napawają w tej kwestii optymizmem – przeciętne gospodarstwo domowe w Polsce, które zużywa w granicach 200 kWh energii, zapłaci nawet 180 złotych więcej. Na rachunkach ma pojawić się również planowana od dawna opłata mocowa, której celem ma być zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii i modernizacja elektrowni. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? 

Rzadko się zdarza, że tak poważne problemy mają idealne rozwiązania i to na wyciągnięcie ręki. W obliczu zbliżających się kolejnych podwyżek cen prądu trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie niż minielektrownia fotowoltaiczna. Dzięki niej można cieszyć się odnawialną energią ze słońca i niezależnością energetyczną. Szacuje się, że instalacja fotowoltaiczna pozwala obniżyć rachunki za prąd nawet o 90 proc., a cała inwestycja zwraca się w kilka lat. 

Ostatnia szansa na 5 tys. złotych dofinansowania

A co jeśli chcielibyśmy zacząć korzystać z odnawialnej energii, ale nie możemy sobie pozwolić na sporą inwestycję? Pomocnym rozwiązaniem jest program rządowy "Mój Prąd". Dzięki któremu można uzyskać dotację wysokości 5 tys. złotych na własną instalację fotowoltaiczną. Nie należy obawiać się zagmatwanej papierologii, bo wszystkim zajmą się profesjonaliści – marka Kratki ENERGY bierze na siebie odpowiedzialność za uzyskanie dotacji. Warto pamiętać, że firma jako oficjalny partner rządowego programu, zapewnia kompleksową i profesjonalną pomoc. Nabór wniosków w programie "Mój Prąd" trwa tylko do 18 grudnia 2020 r. lub do wy- Zielona energia na wyciągnięcie ręki NR 3/ 2020 INST ALACJE 33 PORADNIK czerpania środków. Warto pamiętać też o możliwości wykorzystania ulgi termomodernizacyjnej, czyli częściowego zwrotu wydatków poniesionych na instalację fotowoltaiczną. Z tytułu ulgi termomodernizacyjnej można odliczyć od podatku nawet 32 proc. kosztów poniesionych na rzecz instalacji. 

Kredyt 0% na fotowoltaikę

Korzyści nie kończą się jednak na dofinansowaniu. Na fotowoltaikę można uzyskać kredyt 0%. Kratki ENERGY udzielają kredytów na inwestycję aż do 50 tys. złotych. Dzięki takiemu rozwiązaniu instalacja o wartości 15 tys. zł to miesięczny koszt tylko 500 zł. Zanim zostanie podjęta decyzję o inwestycji, warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji z doradcą marki, który rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże w dokładnym oszacowaniu kosztów. 

Warto postawić na doświadczonego producenta

Marka Kratki działa w branży energetycznej od 1998 r. i dzięki tak długiej tradycji i profesjonalizmowi cieszy się dużym zaufaniem konsumentów. Ponad 22-letnie doświadczenie pozwoliło jej zdobyć pozycję lidera w swojej dziedzinie. Za sukcesem marki stoi nie tylko dbałość o kompleksową opiekę nad klientem i przemyślane inwestycje w zaplecze produkcyjne – Kratki to nie tylko kominki i akcesoria, ale również fotowoltaika najwyższej klasy. 

Tradycja i innowacyjność w służbie ekologii

Jednym z najważniejszych aspektów fotowoltaiki jest jej zbawienny wpływ na środowisko naturalne. Należy pamiętać o tym, by zdecydować się na dobrej jakości komponenty znanego producenta. Firma Kratki już od 22 lat stawia na ekologię. Tworzone przez nią produkty spełniają wszelkie normy i przewyższają europejskie wymagania co do emisji. Panele fotowoltaiczne marki Kratki ENERGY nie emitują żadnych zanieczyszczeń, a więc stanowią czyste źródło odnawialnej energii. 

Polacy coraz częściej decydują się na zielone źródła energii, z roku na rok powstaje coraz więcej minielektrowni słonecznych. Instalacja fotowoltaiczna to w końcu inwestycja na lata, która opłaci się przyszłym pokoleniom i środowisku naturalnemu. 

Porady - Zielona energia na wyciągnięcie ręki
 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: