ArmaFlex Duct Plus AL – sposób na wydajną pracę wentylacji

Właściwa praca kanałów wentylacyjnych zależy w dużej mierze od ich odpowiedniej izolacji. To dzięki niej instalacja będzie pracować cicho i wydajnie. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania warto wziąć pod uwagę również sprawny montaż i bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkim tym wymaganiom odpowiada ArmaFlex Duct Plus Al firmy Armacell.

Wentylacja i klimatyzacja - ArmaFlex Duct Plus AL
– sposób na wydajną pracę wentylacjiOdpowiednie zaizolowanie kanałów wentylacyjnych, na pierwszy rzut oka, nie wydaje się kwestią zbyt znaczącą. W odróżnieniu od systemów grzewczych lub klimatyzacyjnych, nie zawsze musimy się tu bowiem borykać z problemem strat energii, które znacząco wpływają na wydajność całego systemu i mogą się wiązać ze znacznymi stratami finansowymi. Mimo tego jednak nie należy tej kwestii bagatelizować – odpowiednie zabezpieczenie przewodów wentylacyjnych pozwoli bowiem uniknąć problemu kondensacji (czyli skraplania się pary wodnej na powierzchni kanału) oraz rozprzestrzeniania się hałasu, dla którego puste, blaszane kanały są wręcz idealnym medium. 

Idealna ochrona przed kondensacją i hałasem

Podstawą izolacji ArmaFlex Duct Plus Al jest wysokoelastyczna pianka elastomeryczna na bazie syntetycznego kauczuku. Jej zamkniętokomórkowa struktura stanowi doskonałą barierę dyfuzyjną, zapobiegającą kondensacji pary wody na zimnej powierzchni kanału oraz zapewnia bardzo wysoki poziom izolacji akustycznej. Dzięki temu ArmaFlex Duct Plus Al zapobiega przenoszeniu hałasu przez eliminację wibracji metalowych przewodów wentylacyjnych. Z jednej strony materiał został pokryty cienką warstwą aluminiowego laminatu, który nie tylko chroni piankę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również znacznie podnosi walory estetyczne produktu, co jest szczególnie istotne wszędzie tam, gdzie kanały wentylacyjne nie są ukryte w ścianach lub sufitach. Dzięki jednolitej strukturze produkt znajdzie zastosowanie nawet w miejscach o podwyższonych standardach czystości, gdzie nie można montować izolacji pylących, np. z wełny. 

Bezpieczeństwo i łatwość instalacji

Wentylacja i klimatyzacja - ArmaFlex Duct Plus AL
– sposób na wydajną pracę wentylacjiJak w przypadku wszystkich produktów z rodziny Armaflex, również ArmaFlex Duct Plus Al charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością, co znacząco ułatwia dopasowanie izolacji do kształtu kanału, bez względu na to, czy mamy do czynienia z przewodem prostokątnym, czy cylindrycznym. By jednak dodatkowo podnieść komfort montażu, ArmaFlex Duct Plus Al został z jednej strony pokryty reagującą na nacisk warstwą samoprzylepną na bazie zmodyfikowanego akrylu na osnowie siatkowej. Dzięki temu aplikacja izolacji jest tak prosta, jak przyklejenie plastra! Oczywiście podczas projektowania specjaliści z firmy Armacell nie skupili się tylko na właściwościach roboczych, ale nie zapomnieli również o bezpieczeństwie. Świadczy o tym klasa reakcji na ogień, która dla tego produktu wynosi B-s3, d0, co oznacza, że jest izolacją samogasnącą, niekapiącą i nierozprzestrzeniającą ognia (NRO). Dzięki temu ArmaFlex Duct Plus Al firmy Armacell nie tylko chroni kanały wentylacyjne, ale również nas w przypadku pożaru. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: