Bezdotykowa bateria SCHELL GRANDIS E – atut inteligentnej kuchni

Rosnąca świadomość ekologiczna i względy ekonomiczne sprawiają, że baterie elektroniczne znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym czy przemysłowym. Ich główną zaletą jest oszczędność wody, sięgająca nawet 65 proc. w porównaniu z modelami jednouchwytowymi. Armatura kuchenna SCHELL GRANDIS E daje jeszcze więcej korzyści, w postaci większej higieny, komfortu obsługi i inteligentnych programów.

Woda i kanalizacja - Bezdotykowa bateria SCHELL GRANDIS E
– atut inteligentnej kuchniWłaściciele domów jednorodzinnych i mieszkań coraz częściej doceniają zalety armatury elektronicznej, gdyż otwiera ona strumień wody za zbliżeniem rąk i samoczynnie go zamyka, co zapewnia dużą wygodę oraz oszczędność. Nowoczesne modele mogą być ponadto wyposażone w praktyczne termostaty, które utrzymują komfortową temperaturę wody i chronią przed poparzeniem. Producenci tego typu armatury wciąż pracują nad jeszcze ciekawszymi i bardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami, zwiększając obszary ich zastosowań. Firma SCHELL opracowała nowoczesne baterie SCHELL GRANDIS E do kuchni, które łączą zalety armatury elektronicznej z jednouchwytową. 

Dwa tryby aktywacji – podwójny komfort

W nowoczesnych kuchniach króluje ergonomia. Wyposażenie musi tworzyć "pas transmisyjny", który pozwoli na sprawne przygotowywanie posiłków. W sercu tego układu zwykle znajduje się zlew, który jest używany nie tylko do mycia produktów spożywczych czy naczyń, ale też czyszczenia rąk i kuchni. Wszystkie te codzienne czynności wymagają zużycia sporych ilości wody. Rozwiązaniem, które pozwoli usprawnić kuchenne prace, a jednocześnie wprowadzić oszczędności przy zachowaniu wzorowej higieny, jest dwufunkcyjna bateria SCHELL GRANDIS E. Aby umyć ręce czy przepłukać owoce, wystarczy zbliżyć je do sensora podczerwieni, a bateria automatycznie otworzy dopływ wody. Fabrycznie czas wypływu wynosi 15 sekund, jednak parametr ten można regulować w szerokim zakresie nawet od 1 do aż 600 sekund. Dopływ wody można ponadto w każdej chwili zamknąć, ponownie zbliżając dłoń do czujnika. Elektroniczny tryb uruchamiania pozwala zachować nieskazitelną czystość, gdyż znika konieczność dotykania korpusu np. brudnymi rękami. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać armaturę w czystości i zapobiec rozwojowi potencjalnie groźnych drobnoustrojów na jej powierzchni. Ręczny tryb uruchamiania za pomocą uchwytu może być natomiast przydatny podczas czynności wymagających ciągłego wypływu wody, jak np. napełnianie wiadra czy mycie dużej liczby naczyń w zlewie. Wysoka, obrotowa wylewka gwarantuje wygodne korzystanie z armatury. 

Woda i kanalizacja - Bezdotykowa bateria SCHELL GRANDIS E
– atut inteligentnej kuchniHigiena dzięki inteligentnym funkcjom

Bateria SCHELL GRANDIS E została zaprojektowana z wzięciem pod uwagę oszczędności, maksymalnej higieny wody pitnej i bezpieczeństwa użytkowania. Trwały ceramiczny wkład został wyposażony w ogranicznik wody gorącej, który zapewnia pewną ochronę przed poparzeniem w razie braku zimnej wody. Zintegrowane antyskażeniowe zawory zwrotne zapobiegają wtórnemu skażeniu wody, a filtr wstępny o dokładności 250 μm chroni wkład baterii przed zanieczyszczeniami z instalacji. Rozwiązanie z inteligentną elektroniką posiada ponadto program płukania antystagnacyjnego, który uruchamia wypływ wody po upływie określonego czasu od ostatniego użycia, zapobiegając tym samym rozwojowi potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów w instalacji. Parametry pracy baterii, takie jak czas wypływu wody w trybie elektronicznym czy częstotliwość przepłukiwań, można ustawić ręcznie lub za pośrednictwem systemu SWS, który pozwala na sterowanie wszystkimi elementami elektronicznej armatury, np. za pomocą smartfonu. Rozwiązanie jest dostępne w wersji z zasilaniem sieciowym lub na baterie alkaliczne 6A. Drugie z tych rozwiązań doskonale sprawdzi się w budynkach modernizowanych, gdyż nie wymaga przebudowy instalacji elektrycznej.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: