QIK – nowa płyta systemowa – ogrzewanie podłogowe

Ciep³o - QIK – nowa płyta systemowa
– ogrzewanie podłogoweOgrzewanie podłogowe cechuje się wieloma zaletami, których próżno szukać w tradycyjnych systemach grzewczych. Pozwala zaoszczędzić energię, gwarantuje wysoki komfort cieplny i pozytywnie wpływa na estetykę ogrzewanych pomieszczeń. Zapewnia przyjemne ciepło dla wrażliwych na temperaturę stóp, jednocześnie przekładając się na higienę powietrza. Przy okazji pozwala uniknąć często przewymiarowanych grzejników – jeżeli źródłem ciepła jest kocioł kondensacyjny lub pompa ciepła. Bazą do takiego ogrzewania jest systemowa płyta polistyrenowa QIK.

Do oferty marki QIK wprowadzony został nowy typ płyty systemowej, tzw. grzybkowej w oparciu o płytę polistyrenową z wypustkami. Rozwiązanie techniczne zastosowane w tej płycie bazuje na długoletnim doświadczeniu producenta, dodatkowo płyta została optymalnie zaprojektowana do rur QIK: zarówno dla rury QIK PE-RTII/Al/ PE-RTII z wkładką aluminiową, jak i rury QIK PE-RTII/ EVOH/PE-RTII z barierą antydyfuzyjną. Płyta polistyrenowa QIK posiada wymiary 1150 x 750 mm, co umożliwia ich wygodne transportowanie na paletach. Niewielki rozmiar mat wpływa także na łatwość ich montażu. 

Łatwe łączenie na zakładkę pojedynczych mat powoduje powstanie monolitycznej powierzchni, na której układa się rury QIK. Wypustki w płytach ułatwiają prowadzenie rur, a także zmniejszają ilość wymaganej wylewki betonowej, pełniącej funkcję podkładu i przewodnika ciepła. 

Układanie pętli ogrzewania podłogowego QIK na płytach systemowych to czysta przyjemność dla specjalisty. Niewielkie maty są bardzo poręczne, co ułatwia zarówno ich transport, jak i późniejszy montaż. Płyty łączone są za pomocą specjalnie wyprofilowanych krawędzi, wpływających na szczelność i trwałość instalacji. Każda płyta na swojej powierzchni posiada podziałkę metryczną, a to ułatwia ich cięcie bez dodatkowych narzędzi. Dzięki temu zdecydowanie przyspiesza to prace i gwarantuje stabilność całego systemu. 

Ciep³o - QIK – nowa płyta systemowa
– ogrzewanie podłogoweDzięki wypustkom w płytach ich układanie jest bardzo proste i nie wymaga narzędzi typu taker oraz spinek. Ze wszystkim szybko może sobie poradzić jedna osoba. Płyty systemowe polistyrenowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby rurociąg ogrzewania podłogowego był usytuowany kilka milimetrów ponad podłożem. Równomiernie rozprowadzone rury zalewane są wylewką betonową lub anhydrytową. Specjalne żebrowanie mat pozwala na oblanie całej powierzchni instalacji, co przekłada się na zintensyfikowanie przewodzenia ciepła. Główną zaletą systemu jest łatwość jego montażu. Praktyczne rozmiary innowacyjnych mat, profilowane krawędzie oraz liczne wypustki sprawiają, że instalacja wodnego ogrzewania podłogowego jest nieskomplikowana i bardzo szybka. Co więcej, wymiary płyt są dopasowane do europalet, dzięki czemu można zaoszczędzić na logistyce.

Wodne ogrzewanie podłogowe to bez wątpienia przyszłość instalacji grzewczych, jest zdrowe i komfortowe dla człowieka, generuje niższe koszty eksploatacji niż tradycyjne systemy, a także pozostawia duże możliwości aranżacyjne. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą ogrzewania podłogowego QIK w hurtowniach Instal-Konsorcjum. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: