Innowacyjne pompy ciepła Viteco

Ciep³o - Innowacyjne pompy ciepła VitecoPompy ciepła Viteco do ciepłej wody użytkowej to kompletna linia urządzeń zarówno zbiornikowych, jak i bez zbiornika wody. Do swojej pracy wykorzystują energię cieplną z powietrza i mogą pozyskiwać z otoczenia większość energii potrzebnej do podgrzania wody. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty przygotowania ciepłej wody.

Pompy ciepła Viteco działają już przy temperaturze powietrza -7oC i potrafią pokryć 70–100 proc. rocznego zapotrzebowania obiektu na ciepłą wodę. Bez problemu również zapewniają jej podgrzanie do 60oC z wyłącznej pracy pompy ciepła, a z dodatkowym użyciem grzałki elektrycznej nawet do 70oC. Pompy ciepła Viteco to doskonała alternatywa dla kolektorów słonecznych i jeden z najtańszych sposobów przygotowania c.w.u. Wszystkie pompy Viteco do c.w.u. zostały sklasyfikowane w klasie energetycznej A+. 

Seria X9 pomp ciepła Viteco

W ramach serii X9 do wyboru są pompy ciepła z zasobnikiem 200 l z wbudowaną wężownicą lub z zasobnikiem 300 l z jedną bądź dwiema wężownicami oraz pompa HPWT X9 bez wbudowanego zasobnika do montażu z zasobnikami zewnętrznymi. Całą serię charakteryzuje ujednolicony design, konstrukcja wewnętrzna oraz system sterowania. Panel obsługowy ma postać ekranu dotykowego z dużym, kolorowym i czytelnym wyświetlaczem. 

Wszystkie króćce przyłączeniowe zasobnikowych pomp ciepła zostały przeniesione do tyłu urządzenia – dzięki temu stały się one uniwersalne przy różnorodnych montażach hydraulicznych (podejścia hydrauliczne z prawej bądź lewej strony). 

Wisząca pompa ciepła Viteco Heaton

W ubiegłym roku oferta marki Viteco została uzupełniona o nowy produkt – wiszącą pompę ciepła powietrze- woda do przygotowania c.w.u. Viteco HeatOn. Urządzenia HPWT X9 oraz HeatOn przystosowane są do współpracy z dowolnym zewnętrznym zasobnikiem c.w.u. Sprawdzają się doskonale jako samodzielne źródło c.w.u. bądź uzupełniają system c.w.u., do wykorzystania w domach jednorodzinnych, jak również na potrzeby innych obiektów, np. małych pensjonatów, w których zainstalowany jest zasobnik c.w.u. 

Elementem wyróżniającym zarówno model HPWT X9, jak i HeatOn jest dodatkowo podniesiona moc grzewcza do 3,6 kW. Dzięki temu z powodzeniem można podłączyć to urządzenie do zasobników aż do pojemności 500 litrów. 

Zdalne sterowanie smartfonem

Dodatkowym atutem wszystkich pomp ciepła jest możliwość sterowania całym urządzeniem za pomocą dowolnego zewnętrznego urządzenia (smartfon, tablet itp.) z oprogramowaniem Android, po doposażeniu pompy w moduł internetowy. Można wówczas kontrolować pompę ciepła z dowolnego miejsca w danym obiekcie. 

Ciep³o - Innowacyjne pompy ciepła Viteco

 

Zalety pomp ciepła Viteco

- jeden z najtańszych sposobów przygotowania ciepłej wody użytkowej,
- niskie koszty inwestycyjne,
- współpraca z zewnętrznym zasobnikiem c.w.u. dla pomp bezzbiornikowych,
- doskonała alternatywa dla kolektorów słonecznych – niezależność od warunków pogodowych,
- praca w szerokim zakresie temperatury zasysanego powietrza (-7oC do 43oC), minimalna temperatura zasysanego powietrza: -10oC,
- elektroniczny zawór rozprężny dla zwiększenia wydajności,
- wymiennik ciepła Shell In Tube (woda – czynnik roboczy) – jeden z najnowocześniejszych wymienników służących do przekazywania ciepła z gorącego gazu czynnika roboczego R410a do wody,
- sprężarka Panasonic,
- zdalna, przewodowa automatyka z intuicyjnym panelem sterowania, dająca duże możliwości sterowania urządzeniem, m.in.: możliwość pracy w 3 przedziałach czasowych, pełna regulacja grzałki, odszranianie układu chłodniczego do -20oC, kontrola temperatury powietrza na wlocie i wylocie pompy ciepła,
- sterowanie ze smartfona (po doposażeniu w moduł internetowy),
- możliwość wykorzystania ciepła odpadowego niezależnie od miejsca ustawienia,
- dodatkowe możliwości do wykorzystania: osuszenie powietrza, efekt chłodzenia i przewietrzania domu,
- prosty montaż przewodów powietrznych oraz pompy ciepła dzięki standardowym króćcom przyłączeniowym,
- gwarancja do 5 lat,
- nowoczesny design,
- klasa energetyczna A+. 

Ciep³o - Innowacyjne pompy ciepła VitecoViteco HP do ogrzewania/chłodzenia oraz przygotowania c.w.u.

Pompy ciepła serii Viteco HP przeznaczone są do ogrzewania/chłodzenia budynków oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompy te występują w siedmiu wariantach modelowych: HP 7, HP 10, HP 15, HP 20, HP 35, HP 45 i HP 70. Odzysk energii w 80 proc., z powietrza atmosferycznego powoduje, że można obniżyć koszt przygotowania c.w.u. do 80 proc., a koszt ogrzewania budynku do 50 proc., w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Serię zaprojektowano w taki sposób, aby z jednej strony zapewnić łatwość montażu instalacyjnego, a z drugiej – zagwarantować użytkownikowi prostą obsługę – struktura monoblok łączy w sobie te cechy. 

Urządzenia przeznaczone są do montażu zewnętrznego – trwała obudowa wykonana ze szlifowanej stali nierdzewnej na długie lata zapewni zarówno wysoką estetykę, jak i niezawodną pracę pompy ciepła. Innowacyjne rozwiązania techniczne w Viteco HP sprawiają, że urządzenia te charakteryzują się wysokim wskaźnikiem COP w szerokim zakresie temperatury zewnętrznej dla powietrza zasysanego: od -25oC do 43oC. Urządzenie wyposażone jest w przewód grzejny tacy skroplin oraz drugi przewód grzejny kanału odpływu skroplin – wszystko po to, by skutecznie zabezpieczyć całe urządzenie przed niepożądanym zamarznięciem skroplin. 

Pompa ciepła Viteco HP dzięki swojej kompaktowej budowie idealnie nadaje się do modernizacji istniejącego układu grzewczego lub do tworzenia nowych systemów i układów ogrzewania. Montaż pompy ciepła odbywa się bez ingerencji w grunt; zbędne są jakiekolwiek odwierty czy też prace ziemne odkrywkowe. 

Viteco HP zamiast klimatyzacji

Viteco HP są urządzeniami rewersyjnymi, co oznacza, że potrafią ogrzewać i chłodzić pomieszczenia. Viteco HP wykorzystuje technologię EVI, dzięki której możliwa jest praca w temperaturze nawet do -25°C! Kompresor Scroll w połączeniu z elektronicznym zaworem rozprężnym i precyzyjnym wykonaniem całego układu chłodniczego spowodowały, że urządzenie osiągnęło klasę energetyczną A+. Ochrona hydrofilowa parownika bardzo długo utrzymuje go w dużej czystości, a ewentualne zabrudzenia usuwane są bez większych problemów. Pompa ciepła Viteco HP nie ma wbudowanych grzałek elektrycznych – źródło szczytowe, które musi być zawsze zainstalowane, zostało pozostawione do wyboru przez użytkownika. Może to być zarówno kominek z płaszczem wodnym, kocioł gazowy lub kocioł na paliwa stałe, jak również zewnętrzna grzałka elektryczna. 

Najwyższa jakość w standardzie:

- kompresor Scroll z technologią EVI,
- innowacyjna automatyka sterująca, z przejrzystym dotykowym wyświetlaczem,
- możliwość podłączenia do każdej istniejącej instalacji,
- cichobieżny wentylator,
- skraplacz pompy ciepła w postaci wymiennika Schell in Tube,
- parownik pompy ciepła pokryty powłoką hydrofilową,
- elektroniczny zawór rozprężny EEV,
- wbudowana mata grzejna tacy skroplin,
- gwarancja – do 5 lat. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: