Nagroda Red Dot dla odpływu prysznicowego Advantix Cleviva firmy Viega

Woda i kanalizacja - Nagroda Red Dot dla odpływu prysznicowego
Advantix Cleviva firmy Viega
Woda i kanalizacja - Nagroda Red Dot dla odpływu prysznicowego
Advantix Cleviva firmy Viega
Prestiżowa, międzynarodowa nagroda Red Dot Design Award przyznawana jest produktom wyróżniającym się wyjątkowej jakości wzornictwem. W tym roku konkurencja była większa niż kiedykolwiek, ponieważ do konkursu zostało zgłoszonych ponad 6500 produktów z 60 krajów. Tylko 1644 z nich otrzymało wyróżnienie, a jednym z nich był właśnie odpływ prysznicowy Advantix Cleviva firmy Viega.

 – Zdobywcy nagród Red Dot udowodnili, że stworzone przez nich produkty są naprawdę doskonałe – skomentował wyniki konkursu profesor Peter Zec, założyciel i Prezes Red Dot. Oceny dokonało międzynarodowe jury, złożone z doświadczonych ekspertów, którzy podejmowali wspólne decyzje odnośnie do przyznanych wyróżnień.

Funkcjonalny design w wydaniu Viega

Odpływ Advantix Cleviva powstał przy współpracy z renomowanym niemieckim studiem projektowym ARTEFAKT design z Darmstadt. Miejsce wśród zwycięzców Red Dot zapewniło produktowi firmy Viega nie tylko efektowne wzornictwo, ale również funkcjonalność tego rozwiązania, która przekonała członków jury. – Ten odpływ prysznicowy posiada wyjątkowe walory użytkowe i oferuje dużą różnorodność zastosowań, co pozwala go dyskretnie wkomponować w indywidualne aranżacje łazienkowe – stwierdzili eksperci. 

Odpływ Advantix Cleviva można zamontować w dowolnym miejscu strefy prysznica, na przykład przy samej ścianie lub poziomo na środku. W przeciwieństwie do tradycyjnych odpływów liniowych, woda jest tutaj odprowadzana w wąskim profilu ze stali nierdzewnej do centralnego wpustu. Ponadto profil posiada odpowiedni spadek i osadzony jest bezpośrednio na warstwie jastrychu. Woda odpływa przez eleganckie wymienne wkłady ze stali nierdzewnej, dostępne w dwóch wzorach, z jednym lub dwoma otworami. 

Prezentacja zwycięzców konkursu

Zwycięskie produkty będą prezentowane na stronie internetowej Red Dot od 22 czerwca jako część specjalnej wystawy online. Odwiedzający znajdą tam poszerzone opisy, zdjęcia i dodatkowe informacje. Wyróżnione produkty można będzie również zobaczyć w Red Dot Design Museum w niemieckim mieście Essen. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: