Jaki klimatyzator wybrać?

Wentylacja i klimatyzacja - Jaki klimatyzator wybrać?

Na wybór klimatyzatora wpływa wiele czynników. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Zmieniający się klimat sprawia, że wielu z nas próbuje sobie radzić z nadmiernie wysokimi temperaturami. Jednym ze sposobów, po który sięgamy coraz chętniej, jest zakup klimatyzatora. I tu pojawia się pytanie: jakie urządzenie wybrać? 

Klimatyzator – nie tylko chłodzi!

Chłodzenie to oczywiście najważniejsza z funkcji tych urządzeń, ale okazuje się, że niejedyna. Potrafią one również ogrzewać powietrze w pomieszczeniach, a także osuszać je, skutecznie redukując nadmiar wilgoci. Niektóre z klimatyzatorów oferują jeszcze więcej: wspierają alergików, dzięki temu że jonizują powietrze oraz oczyszczają je ze szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak kurz, pyłki czy inne alergeny. Nie mówiąc już o tym, że dzięki zaawansowanej technologii, w inteligentny sposób reagują na zmiany poziomu temperatury otoczenia. 

Jaki klimatyzator wybrać?

Klimatyzator to urządzenie, które pracuje przez wiele godzin dziennie. Warto więc wziąć pod uwagę dwa czynniki.

- Pierwszy – to poziom hałasu emitowanego przez sprzęt tego rodzaju. Wybierając tanie rozwiązania, narażamy się na uciążliwy dźwięk przez np. cały dzień.

- Drugi – to zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Jest to o tyle istotne, że latem zużywamy więcej prądu niż o każdej innej porze roku. Decydując się na nowoczesny klimatyzator Bosch, który działa prawie bezszelestnie Jaki klimatyzator wybrać? i zużywa minimalną ilość energii elektrycznej, w pośredni sposób zmniejszamy zapotrzebowanie na energię i przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego.

Urządzenia stacjonarne uchodzą za bardziej wydajne. Są w stanie ochłodzić pomieszczenie szybciej dzięki temu, że przepływ powietrza (liczony w metrach sześciennych na godzinę) jest w ich przypadku większy.

Wentylacja i klimatyzacja - Jaki klimatyzator wybrać?

Choć technicznie rzecz biorąc, możliwe jest zamknięcie całego urządzenia w jednej obudowie (tak dzieje się w klimatyzatorach monoblokowych), to bardziej komfortowe warunki użytkowania zapewni nam sprzęt typu split.

Urządzenie to składa się z dwóch elementów. Pierwszy jest montowany wewnątrz mieszkania, a drugi, bardziej hałaśliwy – na zewnątrz.

Klimatyzatory do domu i nie tylko

Współczesne klimatyzatory to rozwiązania niezwykle uniwersalne. Można zastosować je zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w obiektach komercyjnych oraz w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, biura czy szkoły. Charakteryzują się łatwym montażem oraz intuicyjną obsługą, co jeszcze bardziej przekłada się na ich popularność.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: