System KAN-therm UltraLine Z myślą o profesjonalistach

W ostatnim czasie rynek instalacyjny wzbogacił się o nowy produkt System KAN-therm UltraLine, przeznaczony dla instalatorów wykonujących wewnętrzne instalacje grzewcze i wody użytkowej. To system rur i kształtek, który w jednej konstrukcji umożliwia połączenie różnych rodzajów rur tworzywowych przy wykorzystaniu tych samych kształtek.

Najważniejsza cecha nowego Systemu KAN-therm Ultra- Line to możliwość dowolnego połączenia w ramach jednej konstrukcji różnych rozwiązań technicznych dostępnych do tej pory na rynku instalacyjnym. Umożliwia to swobodną konfigurację elementów (rur i kształtek), w zależności od preferencji instalatora, architekta czy projektanta. 

Technologie - System KAN-therm UltraLine
Z myślą o profesjonalistach
 

Rury pod nadzorem w Systemie KAN-therm UltraLine

Zastosowanie w procesie produkcji współczesnych rozwiązań technicznych (m.in. nowoczesnej techniki laserowej) pozwoliło na stworzenie produktu wyróżniającego się trwałością i stabilnością połączeń, eliminując przy tym ryzyko powstania błędów konstrukcyjnych i wad produkcyjnych gotowego produktu. 

Za jakość pracy linii produkcyjnej odpowiada automatyka, która umożliwia sprawdzenie zewnętrznej średnicy oraz ściany rury na każdym etapie produkcji. W tym ostatnim przypadku pomocne okazuje się wykorzystanie najnowszych technik ultradźwiękowych. Z kolei techniki prądów wirowych okazują się pomocne w sprawdzeniu jakości laserowego spawania warstwy aluminium, zaś system kamer nadzorujących linię produkcyjną pozwala na obserwację jakości wykonania warstwy zewnętrznej rury. Dzięki temu, w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wad produkcyjnych linia w trybie automatycznym wycina wadliwy kawałek rury, zaś do użytkownika trafia produkt w 100 proc. sprawdzony. Prace instalacyjne ułatwia prosta bezoringowa konstrukcja kształtek, wygodna i prosta w montażu, co doceniają instalatorzy wykonujący nawet zaawansowane instalacje techniczne. 

System KAN-therm UltraLine
– trzy elementy, na które warto zwrócić uwagę

Aby System KAN-therm UltraLine sprawdzał się nawet w najbardziej skomplikowanych instalacjach, konstruktorzy oraz specjaliści działu technicznego firmy KAN zadbali o jego podstawowe elementy: 

- osłona antydyfuzyjna EVOH w rurach jednorodnych z polietylenu sieciowanego PE-X oraz polietylenu odpornego na wysokie temperatury PE-RT;
- warstwa ze specjalnie dobranego, elastycznego aluminium, będąca jednym z najważniejszych elementów konstrukcji rur wielowarstwowych PE-RT/AL/PE-RT;
- kształtki KAN-therm UltraLine z PPSU lub mosiądzu, pozwalające na łączeniu obu rodzajów rur.

W tym ostatnim przypadku za solidność połączeń odpowiada specjalna tuleja nasuwana KAN-therm UltraLine z tworzywa PVDF. 

Dzięki takiej różnorodności elementów w ramach jednego systemu możemy uzyskać dwa różne kompletne rozwiązania techniczne, określane jako System KAN-therm UltraLine PE lub System KAN-therm UltraLine AL. 

Instalator ma wybór dowolnej konfiguracji, a prosta bezoringowa konstrukcja kształtek minimalizuje ryzyko popełnienia błędów montażowych. Specjaliści z działu technicznego KAN postawili na niezawodność, stabilność i bezawaryjność nie tylko poszczególnych elementów, ale i całego Systemu KAN-therm UltraLine. 

Innowacja, którą docenią profesjonaliści

System KAN-therm UltraLine, na który składają się różne rodzaje rur oraz jeden typ kształtek, umożliwia ich dowolne łączenie w ramach jednej instalacji. Nie trzeba decydować, które rury wybrać: wielowarstwowe PE-RT/AL/ PE-RT czy jednorodne PE-X lub PE-RT. Można je dowolnie konfigurować dzięki nowym, bezoringowym kształtkom i sposobie łączenia opartym na technice nasuwanej tulei. System KAN-therm UltraLine z powodzeniem sprawdzi się w standardowych instalacjach grzewczych i wody użytkowej, ale także w bardziej zaawansowanych instalacjach technicznych i przemysłowych, jak np. sprężone powietrze. 

Technologie - System KAN-therm UltraLine
Z myślą o profesjonalistach
 

Kształtki UltraLine

To bazowy element nowego Systemu KAN-therm UltraLine, na który czekali profesjonaliści wykonujący zarówno standardowe instalacje wodno-grzewcze, jak i zaawansowane instalacje techniczno-przemysłowe. Unikalna konstrukcja kształtki, oparta na nasuwanej tulei, gwarantuje szczelność, stabilność połączeń i ultrawysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne – co z satysfakcją eksperci KAN przetestowali w warunkach laboratoryjnych. Efekt? Produkt w 100 proc. gwarantujący niezawodność i bezpieczeństwo wykonywanych instalacji. 

Technologie - System KAN-therm UltraLine
Z myślą o profesjonalistachDesign w nowoczesnej technologii

Elementy Systemu KAN-therm UltraLine to innowacyjne połączenie najnowocześniejszych technologii i włoskiego designu, który wpływa na odbiór estetyczny wykonanych p ołączeń. S zczególną uwagę zwraca w ygląd poszczególnych elementów, ich kolorystyka oraz estetyka wykonania. 

Przemyślany design i kolorystyka to cechy odróżniające elementy Systemu KAN-therm na tle polskiego i światowego rynku instalacyjnego. Nowy system zdecydowanie różni się też od pozostałych Systemów KAN-therm. Zgodnie z założeniem firmy KAN, każdy z nich produkowany jest w odrębnej kolorystyce (na co wpływ mają również zastosowane materiały), ułatwiającej prowadzenie komunikacji wizualnej kierowanej do instalatorów, architektów i projektantów. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: