Koncepcja Logafix D3 marki Buderus Kompleksowa ochrona systemu grzewczego

Efektywność i żywotność systemu grzewczego to kwestia kluczowa. Decyzje dotyczące wyposażenia i zabezpieczenia systemu grzewczego odgrywają fundamentalną rolę.

Jakość wody to kluczowy czynnik, odpowiadający za płynną i ekonomiczną pracę systemu grzewczego. Ma również zasadniczy wpływ na długość jego okresu eksploatacji. Koncepcja ochrony instalacji Logafix D3 marki Buderus pomaga przez długi czas uzyskać maksymalną wydajność systemu grzewczego. Zapewnia długotrwałe oszczędności w zakresie bieżących kosztów eksploatacji oraz pomaga uniknąć kosztownych napraw serwisowych. Inwestycja praktycznie sama zwraca się w okresie eksploatacji. 

Ciep��o - Koncepcja Logafix D3 marki Buderus
Kompleksowa ochrona systemu grzewczegoKoncepcja Logafix D3 marki Buderus to kompleksowa ochrona systemu grzewczego. Demineralizacja, usuwanie osadów oraz skuteczne odpowietrzanie – to trzy komponenty zabezpieczenia, które pozwalają na długą i efektywną eksploatację. 

Pakiety do demineralizacji wody składają się z kompletnych zestawów gotowych do użycia oraz oddzielnych komponentów, takich jak wkłady z żywicą demineralizującą o różnych pojemnościach, profesjonalna głowica napełniająca, zespół napełniający z funkcją zabezpieczenia instalacji przed cofaniem się wody oraz żywice do regeneracji wkładów demineralizujących. Demineralizacja Logafix D3 zapobiega korozji i wynikającym z niej uszkodzeniom, jak również gwarantuje stałe natężenie przepływu czynnika grzewczego oraz stałą wysoką wydajność systemu. 

Trzy korzyści z demineralizacji:

- zapobiega tworzeniu się kamienia, który ogranicza wymianę ciepła w kotle;
- zapobiega korozji elementów instalacji oraz wynikającym z niej uszkodzeniom;
- pozwala osiągnąć stałe natężenie przepływu, a w konsekwencji stałą wysoką wydajność systemu grzewczego.

Skuteczne usuwanie osadów zapewniają wysoko wydajne magnetyczne separatory zanieczyszczeń, które usuwają zanieczyszczenia magnetyczne takie jak magnetyd oraz drobne cząstki stałe, przyczyniające się do powstawania szlamu i innych osadów. 

Trzy korzyści usuwania zanieczyszczeń magnetycznych oraz osadu:

- mniejsza awaryjność pomp wskutek eliminacji zanieczyszczeń magnetycznych;
- mniejsza ilość osadów oznacza dłuższy okres eksploatacji wymiennika ciepła i wszystkich elementów systemu grzewczego;
- mniej awarii;
- długotrwała oszczędność energii.

Skuteczne i ciągłe odpowietrzanie instalacji zapewniają separatory powietrza Logafix, charakteryzujące się znacznie większą skutecznością niż zwykłe odpowietrzniki szybkodziałające, ponieważ oprócz pęcherzy gazów usuwają również mikropęcherzyki krążące w instalacji. 

Trzy korzyści z odpowietrzania:
- oszczędność energii dzięki zapobieganiu redukcji wymiany ciepła wskutek korków powietrznych;
- redukcja hałasu;
- większa wygoda, odpowietrzanie jest realizowane automatycznie bez potrzeby ręcznej ingerencji.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: