Inteligentne urządzenia do zmiękczania wody Viteco Smart Rain

Woda i kanalizacja - Inteligentne urządzenia do zmiękczania wody
Viteco Smart Rain

Nowa seria urządzeń Viteco Smart Rain charakteryzuje się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w systemach uzdatniania wody. Całkowicie automatyczna, bezobsługowa stacja zmiękczania wody jest przeznaczona do usuwania "kamienia" w instalacjach sanitarnych. Intuicyjny interfejs umożliwia bezproblemowe uruchomienie stacji przez każdego użytkownika. Zastosowane rozwiązania powodują długą, bezawaryjną i bardzo ekonomiczną pracę.

W zmiękczaczach Viteco Smart Rain udało się wdrożyć skomplikowaną technologię, dzięki której obsługa urządzenia nie sprawia trudności. Nie ma potrzeby wyliczania ilości wody między regeneracjami ani żadnych innych parametrów. Wystarczy wprowadzić w ustawieniach twardość wody surowej zgodnie ze wskazaniem testu dołączonego do zmiękczacza, aby cieszyć się bezobsługową pracą urządzenia. Zmiękczacz kontroluje przepływ wody, oblicza jej średnie dobowe zużycie i na podstawie tych danych dobiera optymalną ilość wody i soli do regeneracji, która odbywa się w systemie UP-FLOW. 

W momencie spadku dobowego przepływu wody urządzenie samoistnie przełącza się w "tryb wakacyjny" i przeprowadza regenerację, zużywając tylko 1/3 ilości wody i soli, w porównaniu ze standardowym procesem regeneracji. 

Każde urządzenie można doposażyć w moduł WiFi, który umożliwia śledzenie wszystkich etapów pracy urządzenia w specjalnej aplikacji instalowanej w telefonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest również otrzymywanie powiadomień, na przykład o braku soli w zmiękczaczu. 

Istotne cechy urządzenia:

- zawór MIX do regulacji twardości wody, zapobiegający niekontrolowanemu dopływowi wody do zbiornika solanki;
- stały monitoring wszystkich cykli pracy urządzenia,
- regeneracja w systemie UP-FLOW;
- bardzo łatwy dostęp do obsługi serwisowe;
- możliwość sterowania ze smartfona (przez opcjonalny moduł WiFi);
- 5 lat gwarancji.

Budowa głowic sterujących jest oparta na technologii dysków ceramicznych, które są wypalane w temperaturze 1680oC i osiągają twardość powyżej 85 stopni w skali HRA. Dzięki temu charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i niezawodnością. 

Głowica sterująca:

- polskie menu i tylko trzy parametry do wprowadzenia przez użytkownika (aktualna godzina, godzina regeneracji i twardość wody);
- szybka i cicha praca głowicy;
- prosta procedura wprowadzenia urządzenia w regenerację, oparta na jednym przycisku;
- innowacyjne zabezpieczenia elektroniki przed wilgocią i solą;
- elegancki i czytelny wyświetlacz.

Jerzy Perges
www.viteco.pl

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: