Innowacyjny system ogrzewania podłogowego QIK Alu Standard

Ciep³o - Innowacyjny system
ogrzewania podłogowego QIK Alu Standard
Ciep³o - Innowacyjny system
ogrzewania podłogowego QIK Alu Standard

System ogrzewania podłogowego QIK Alu Standard w suchej zabudowie umożliwia wykonanie przykrycia podłogi bez wylewki betonowej. Podstawą są płyty systemowe, wykonane metodą wtrysku ze styropianu o klasie twardości EPS 300 oraz nowość – styropian w najwyższej klasie twardości EPS 400. Płyty pokryte są folią aluminiową, która stanowi radiator i zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła od rury QIK po powierzchni płyty.

Płyty QIK Alu Standard posiadają uniwersalny wzór wytłoczeń, odpowiedni dla poniższych rur QIK:

- rura wielowarstwowa QIK PE-RT II/AL/PE-RT II 16x2;
- rura wielowarstwowa QIK PE-RT II/EVOH/PE-RT II 16x2;
- rura wielowarstwowa QIK PE-RT II/EVOH/PE-RT II 17x2.

Umożliwiają wygodne prowadzenie pętli ogrzewania podłogowego. System ogrzewania podłogowego w suchej zabudowie QIK Alu Standard charakteryzuje się bardzo małą wysokością zabudowy (20 mm dla EPS400 i 25 mm dla EPS300) oraz niską jednostkową masą własną, nieprzekraczającą 2 kg/m2. Ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie jest gotowe do pracy zaraz po ukończeniu montażu, wykonaniu próby szczelności według wytycznych SI QIK i wykończeniu podłogi. 

Zastosowanie:

- budynki drewniane oraz szkieletowe;
- budynki remontowane;
- budynki, gdzie na poziomie projektu architektonicznego nie zaplanowano ogrzewania podłogowego i nie pozostawiono wymaganej wysokości;
- poddasza, jeśli nośność stropów nie jest wystarczająca dla wylewki betonowej;
- kamienice z drewnianymi stropami oraz wiele innych przypadków, w których warunki techniczne nie dają możliwości wykonania ogrzewania podłogowego w tradycyjnej formie.

Podstawową zaletą systemów ogrzewania płaszczyznowego jest zwiększone poczucie komfortu cieplnego oraz energooszczędność w porównaniu do ogrzewania konwekcyjnego. 

Ogrzewanie podłogowe jest rodzajem instalacji niskotemperaturowej, gdzie wymiana ciepła w 70 proc. odbywa się na drodze promieniowania powierzchni podłogi. Konwekcja swobodna występuje do wysokości 20 cm ponad poziomem podłogi i zmniejsza się w miarę ustalania układu. Dzięki promieniowaniu temperatura odczuwalna jest wyższa niż rzeczywista temperatura powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Nie występują prawie żadne ruchy masowe powietrza, co jest dużą ulgą dla alergików oraz osób cierpiących na choroby układu oddechowego. 

Do najważniejszych zalet systemu można zaliczyć:

- prostotę i krótki czas montażu;
- gotowość do pracy tuż po zakończeniu montażu i wykonaniu niezbędnej próby ciśnieniowej;
- niewielką wysokość "płyty grzejnej" 20 mm lub 25 mm,
- niski ciężar 2 kg/m2;
- niewielką bezwładność cieplną – odpowiednie parametry grzewcze uzyskujemy po 2 godzinach od uruchomienia.

Andrzej Zielonka
www.qik.pl

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: