Nowości od SFA na 2020 rok

Woda i kanalizacja - Nowości od SFA na 2020 rokWoda i kanalizacja - Nowości od SFA na 2020 rokPrzepompownie do ścieków umożliwiające podłączenie kilku pomieszczeń sanitarnych sprzedają się coraz lepiej i wydaje się, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale jak najbardziej pozytywny trend. Technologia stosowana w przepompowniach jest coraz bardziej efektywna i dostępna cenowo. W związku z tym francuska firma SFA, będąca światowym liderem w produkcji i sprzedaży tego typu urządzeń, zaprezentowała nowe modele urządzeń wchodzące w skład popularnej gamy przepompowni Sanicubic.

Pierwszą nowością jest Sanicubic 1 VX. Jest to jednosilnikowa wersja popularnego na polskim rynku modelu Sanicubic 2 XL. Charakteryzuje się mocnym silnikiem o mocy 1500 W, wyposażonym w pompę z wirnikiem typu VORTEX o wolnym przelocie 50 mm. Zbiornik o pojemności 60 L wykonany jest z polipropylenu wzmacnianego włóknem szklanym. Dzięki tak mocnej konstrukcji oraz klasie ochrony IP68, Sanicubic 1 VX można zainstalować w szachcie technologicznym lub zagłębieniu. Podobnie jak w innych urządzeniach z serii Sanicubic, wszelkie czynności serwisowe ułatwione są do absolutnego maksimum. System sterowania oraz czujka alarmowa wyprowadzona jest w zewnętrznej skrzynce o długim przewodzie. 

Kolejną nowością są modele Sanicubic GR. Jest to seria profesjonalnych przepompowni do zastosowań komercyjnych oraz w budynkach wielorodzinnych. Pompy wykonane z mocnego żeliwa GG 20 potrafią przetłaczać ścieki na wysokość nawet do 39 metrów! Wyposażone są w innowacyjny nóż tnący, wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, Pro X K3 będący efektem współpracy firmy SFA oraz Zehnder Pumpen. Modele Sanicubic GR dzięki swoim wysokim parametrom tłoczenia znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje konieczność przetłaczania ścieków na duże wysokości i odległości. Sanicubic GR zamontowany jest m.in. na królewskim jachcie sułtana Omanu Qaboos bin Said al Saida. Al Said Super-Yacht to obecnie piąty najdłuższy jacht na świecie, mogący pomieścić 150 członków załogi oraz 65 gości. Sanicubic 1 GR zapewnia niezawodne funkcjonowanie wszystkich pomieszczeń sanitarnych. Urządzenia dysponują dużą liczbą wejść o średnicach DN 100 oraz DN 50. Wyposażone jest także w przyłącze DN 50 przystosowane do podłączenia ręcznej pompy membranowej i odprowadzenie DN 50 z wbudowanym żeliwnym kulowym zaworem zwrotnym. Przepompownia występuje w dwóch wariantach – jednosilnikowej Sanicubic 1 GR i dwusilnikowej Sanicubic 2 GR oraz kilku specyfikacjach różniących się od siebie mocą oraz parametrami tłoczenia. 

Serię profesjonalnych przepompowni do zadań specjalnych na 2020 rok uzupełniają modele Sanicubic SC. Są to wysoko wydajne przepompownie wyposażone w wirnik jednokanałowy z płytą cierną o wolnym przelocie 80 mm, a w przypadku mocniejszych wersji nawet 100 mm! Silniki wykonane z żeliwa GG 25 posiadają moc (w zależności od wersji) 4000 W, 5500 W, 6300 W, 8700 W i osiągają duże wydajności tłoczenia, dochodzące nawet do 165 m3/h! Urządzenie posiada wejście DN 150 z żeliwnym kołnierzem oraz odprowadzenie DN 100. Podobnie jak w modelu GR, Sanicubic SC posiada dodatkowe przyłącze DN 50 do ręcznej pompy membranowej. Urządzenia wyposażone są w zewnętrzny system kontroli z wyświetlaczem tekstowym LED, wskazującym poziom napełnienia, informacje o konserwacji, godzinach pracy i komunikaty usterek. O bezawaryjności i wysokiej wydajności pracy świadczyć może fakt, że urządzenia Sanicubic SC zainstalowane są na niemieckich stacjach kolejowych U-Bahn w Berlinie, z których każdego dnia korzysta aż 1,4 miliona pasażerów. Przepompownia występuje w dwóch wariantach – jednosilnikowej Sanicubic 1 SC oraz dwusilnikowej Sanicubic 2 SC, a także kilku specyfikacjach różniących się od siebie mocą oraz parametrami tłoczenia. 

Absolutną nowością w ofercie SFA jest model UFB 200. Jest to mała przepompownia do wody brudnej, z kratką ściekową, przystosowana do zabudowy podposadzkowej. Pompa zamontowana w zbiorniku o pojemności 35 L pozwala na odpompowywanie wody o temperaturze do 90oC. Idealnie sprawdzi się w łazienkach oraz wszelkiego rodzaju pomieszczeniach sanitarnych. UFB posiada kratkę ściekową wykonaną z tworzywa sztucznego o klasie obciążenia K (max 300 kg), dozwoloną wyłącznie do ruchu pieszego. Szczeliny w kratce mają 8 mm szerokości, co oznacza, że można po niej bezpiecznie chodzić boso. Zbiornik wyposażony jest w syfon oraz osadnik piasku. Poza wejściem kratkowym, posiada także dodatkowe wejście DN 50 i odprowadzenie DN 32. UFB występuje w trzech wariantach, różniących się od siebie mocą silnika oraz parametrami tłoczenia. 

Ostatnim nowym produktem w ofercie SFA jest pompa głębinowa Saniwell. Wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej i napełnianym olejem silnikiem asynchronicznym oraz chłodzeniem strumieniowym płaszcza, przystosowana jest do pracy ciągłej na leżąco lub stojąco. Pozwala na odpompowanie wody na wysokość nawet 82 metrów. Przystosowana jest do pozyskiwania wody czystej z wierconych ujęć głębinowych lub zbiorników wolnostojących. Występuje w trzech wariantach różniących się od siebie mocą silnika. Jest możliwość zamówienia pompy bez włącznika pływakowego. 

Firma SFA

To my ponad 60 lat temu wymyśliliśmy ideę pomporozdrabniaczy. Przez ten czas staliśmy się światowym liderem w branży i zaufały nam miliony klientów na całym świecie. Nasi naukowcy od lat prowadzą badania nad ciągłym ulepszaniem produktów. Wszystkie nasze urządzenia i podzespoły pochodzą z certyfikowanych fabryk we Francji. Cały proces produkcji podlega rygorystycznym normom.  Wszystkie urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją. Ważnym elementem jest bardzo dobrze działająca sieć 55 punktów serwisowych na terenie kraju. Naprawa urządzeń następuje bezpośrednio w miejscu zainstalowania urządzenia.

Więcej informacji na temat urządzeń SFA znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.sfapoland.pl 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: