Uwolnij miejsce w łazience

Dom i ogród - Uwolnij miejsce w łazienceŁazienkę remontujemy średnio raz na dekadę, dlatego warto podejść do tego zagadnienia kompleksowo. Oprócz estetyki warto zwrócić szczególną uwagę na ergonomię wyposażenia i rozwiązania pozwalające na racjonalne gospodarowanie wodą. Funkcjonalne moduły podtynkowe do WC firmy SCHELL zapewniają oszczędność miejsca i wody.

Impulsem do wykonania generalnego remontu łazienki jest najczęściej chęć wymiany wysłużonych już przyborów sanitarnych czy glazury. Czasem inspiracją może być też nowy trend aranżacyjny, który bardziej odpowiada naszym upodobaniom. Renowacji łazienki dokonujemy więc zarówno ze względów higienicznych, jak i estetycznych. Przy okazji renowacji tego pomieszczenia warto skupić się nie tylko na doborze kolorów i wzornictwie wyposażenia, ale również funkcjonalności rozwiązań, co ma znaczenie szczególnie w przypadku małych łazienek. Zmianą, która pozwala poprawić komfort korzystania z ograniczonej przestrzeni, jest wymiana tradycyjnej ceramicznej spłuczki na nowoczesną zabudowę podtynkową. Moduły montażowe SCHELL MONTUS C 120 do WC zapewniają oszczędność miejsca, łatwy montaż i oszczędne spłukiwanie. 

Elastyczne planowanie

Stelaże podtynkowe do WC pozwalają na całkowite ukrycie elementów instalacji wodnej i lepsze rozplanowanie miejsca w łazience. Jedynym widocznym elementem mechanizmu jest estetyczny przycisk, a spłuczka i zbiornik pozostają ukryte za ścianką. Dzięki niewielkiej głębokości zabudowy można dodatkowo zapewnić więcej miejsca na montaż ceramiki sanitarnej. Na rynku są obecnie dostępne konstrukcje, które można wmurować w ścianę w technologii mokrego montażu lub ukryć za lekką przedścianką czy ścianą szkieletową. Najbardziej uniwersalne i najłatwiejsze w montażu są systemy do suchej zabudowy. Taką samonośną ramę można przymocować do muru, drewnianego stelażu lub stalowego profilu, a następnie zakryć np. płytami gipsowo-kartonowymi, które są następnie malowane lub pokrywane glazurą. Moduł montażowy SCHELL MONTUS C 120 daje swobodę planowania pomieszczenia, a dzięki ekonomicznym trybom spłukiwania – także maksymalną oszczędność wody. 

Kompaktowe rozwiązanie z unikatową cechą

Uniwersalny moduł SCHELL MONTUS C 120 pozwala na szybki i łatwy montaż instalacji sanitarnej metodą suchej zabudowy. Głębokość całego modułu wraz ze spłuczką i kolanem odpływowym wynosi zaledwie 120 mm. Rozwiązanie o wysokości 1150 mm można obudować niską ścianką, tworząc dodatkową wnękę na przybory. Idealne ustawienie modułu w razie ewentualnych nierówności podłoża umożliwiają ruchome stopki z funkcją regulacji w zakresie do 200 mm. W standardzie moduł jest wyposażony we wszystkie potrzebne do montażu akcesoria systemowe, jak np. przyłącze armatury R 1/2 GZ, regulacyjny zawór kątowy SCHELL COMFORT, zawór napełniający w klasie szumów I, rura spłuczkowa o średnicy 45 mm czy kolano odpływowe PP o średnicy 90 mm. Rozwiązanie jest wyposażone w dwa przyciski, które są fabrycznie ustawione na spłukiwanie objętością 3 i 6 litrów. Dzięki funkcji oszczędnościowej można jednak ograniczyć zużycie wody do minimum, do zakresu 3/3 litry. Unikatową zaletą rozwiązania jest mechanizm opóźnionego napełniania, który pozwala na dodatkową oszczędność nawet do pół litra wody na jedno spłukanie. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: