TacoSys Pro – rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami

Ciep³o - TacoSys Pro – rozdzielacz najnowszej
generacji z innowacyjnymi rozwiązaniamiRozdzielacz obiegów grzewczych stanowi kluczowe ogniwo w każdym systemie ogrzewania podłogowego, które decyduje o efektywnym i precyzyjnym działaniu całego układu. TacoSys Pro firmy Taconova to produkt najnowszej generacji, gwarantujący indywidualną i dostosowaną do potrzeb użytkowników regulację temperatur w pomieszczeniach. Zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania, takie jak TacoDrive, czyli siłownik termoelektryczny zintegrowany z zaworem, zdecydowanie ułatwiają także montaż i prace serwisowe.

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej stawia się na ogrzewanie podłogowe. Pozwala ono zapewnić lepszy komfort termiczny w pomieszczeniach przy wyraźnie niższym zużyciu energii. Prawdziwym sercem systemu ogrzewania podłogowego jest oczywiście rozdzielacz i to on w największym stopniu wpływa na to, czy instalacja będzie działać w optymalny sposób. Zaawansowane technicznie rozdzielacze firmy Taconova oferują liczne korzyści, istotne zarówno z punktu widzenia wykonawców, jak i użytkowników końcowych, czyli mieszkańców. 

Najwyższa jakość i innowacyjne funkcje

Wykonany ze stali szlachetnej TacoSys Pro może być zastosowany nawet do dwunastu obiegów grzewczych. Na jego belkach znajdują się aż dwa innowacyjne rozwiązania firmy Taconova. Od strony zasilania obiegu grzewczego jest to zawór równoważący TopMeter Plus, ograniczający i regulujący przepływ, z możliwością ponownego odtwarzania zadanych ustawień. Na powrocie obiegu grzewczego mamy natomiast zawór TacoDrive, będący nowatorskim połączeniem zaworu z siłownikiem elektrycznym w jednym elemencie. 

Przepływomierz, który robi różnicę

Najważniejszy element każdego rozdzielacza to przepływomierz. Taconova od lat jest liderem w projektowaniu najbardziej efektywnych rozwiązań w tej dziedzinie. W rozdzielaczu TacoSys Pro obiegi grzewcze są wyrównywane hydraulicznie dzięki użyciu innowacyjnych zaworów równoważących – przepływomierzy TopMeter Plus. Widoczną ich cechą charakterystyczną jest czerwone pokrętło, pod którym znajduje się szary pierścień blokujący, pozwalający zabezpieczyć wybrane ustawienia. Po wyregulowaniu pierścień zostaje przesunięty w dół do gniazda zaworu i zakryty czerwonym pokrętłem. Zawór możemy zamknąć również przy zablokowanym ustawieniu przepływu. Przy ponownym otwarciu można łatwo wrócić do ostatnio ustawionej wartości poprzez przekręcenie pokrętła do oporu. 

Ciep³o - TacoSys Pro – rozdzielacz najnowszej
generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami
 

TacoDrive, czyli dwa w jednym

Kompaktowy zawór termoelektryczny TacoDrive to nowatorskie połączenie dwóch oddzielnych do tej pory elementów w jedną całość, czyli zaworu z siłownikiem termoelektrycznym. Element ekspansywny zaworu termoelektrycznego działa z dużą siłą zamykania bezpośrednio na sprężynowe gniazdo zaworu. Eliminuje to sprężyny, niezbędne w przypadku oddzielnych siłowników. W rozdzielaczu pracuje zatem nastawnik, który mimo swojej smukłej budowy jest wytrzymały i odporny, o czym świadczy jego wysokiej klasy stopień o chrony IP 54. R zeczywiste u stawienie zaworu i działanie siłownika można skontrolować wizualnie przez wziernik. 

Szybszy montaż i łatwa regulacja

Połączenie zaworu i siłownika w jednym sprawia, że instalacja zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku montażu oddzielnych elementów. Jest również zdecydowanie łatwiejsza, gdyż projektanci i wykonawcy nie muszą tutaj dbać o odpowiednie dopasowanie siłownika i rozdzielacza. Podłączenie do napięcia zasilającego następuje przy użyciu załączonego przewodu elektrycznego. Dzięki połączeniu wtykowemu nie trzeba mocować kabli, a w razie potrzeby możliwe jest szybkie skorygowanie przypisania pomieszczeń do stref cieplnych budynku. TacoDrive posiada funkcję "First-Open", pozwalającą na przepłukiwanie i napełnianie podłączonych obiegów bez konieczności podłączenia do prądu. Za jednym uruchomieniem przycisku na głowicy zawór zatrzymuje się w pozycji "First-Open", która automatycznie zostaje wyłączona, gdy tylko prąd zostanie ponownie doprowadzony. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: