Generator impulsowy Viteco HelixPRO

Woda i kanalizacja - Generator impulsowy Viteco HelixPROHelixPRO skutecznie przeciwdziała powstawaniu oraz osadzaniu się kamienia i innych związków w instalacji wodnej. W trakcie pracy oczyszcza istniejącą instalację ze złogów magnezowo-wapiennych, powstałych we wcześniejszym okresie użytkowania instalacji. Zabezpiecza armaturę i sprzęt AGD przed szkodliwym działaniem kamienia.

HelixPro jest mikroprocesorowym urządzeniem elektronicznym, którego działanie polega na generowaniu szybko zmieniających się pól elektrostatycznych. 

Właściwości:

- zwalcza kamień;
- oczyszcza system instalacji i urządzenia hydrauliczne;
- gwarantuje wysoki przepływ wody w rurociągach i urządzeniach;
- skuteczny także przy bardzo wysokim stopniu twardości wody;
- woda nie traci ważnych minerałów;
- dotykowe menu PL, ENG, RUS.

Działanie:

Urządzenie HelixPRO to nowoczesna propozycja dla budownictwa jednorodzinnego i lokali w budynkach wielorodzinnych. Powstało z myślą o Klientach zainteresowanych jednoczesnym uzdatnianiem wody ciepłej i zimnej. 

W HelixPRO zastąpiono proces chemicznego uzdatniania wody procesem fizycznym. Innowacją HelixPRO jest zastąpienie uzdatniaczy chemicznych impulsami elektrycznymi. Urządzenie montowane jest na rurach instalacji wodnej. 

Pole elektromagnetyczne oddziałuje na rozpuszczone w wodzie cząsteczki wodorowęglanu wapnia i magnezu, burząc ich strukturę i tworząc węglan wapnia i magnezu w postaci monokryształów.

W procesie tym tracą one swoje dotychczasowe właściwości tworzenia trwałych osadów wewnątrz urządzeń i instalacji. 

Korzyści z zastosowania urządzenia HelixPRO

- urządzenie jest instalowane na rurach, niezależnie od rodzaju ich materiału i średnicy;
- niewielkie wymiary sterownika i cewek – przystosowane do instalowania na niewielkich przestrzeniach (np. mieszkania jednorodzinne);
- możliwość jednoczesnego uzdatniania wody ciepłej i zimnej (pod warunkiem, że instalacje wody ciepłej i zimnej przebiegają w pobliżu siebie);
- HelixPRO jest przyjazny dla środowiska, nie wymaga stosowania soli bądź innych regenerantów;
- niewielki koszt eksploatacji urządzenia.

Woda i kanalizacja - Generator impulsowy Viteco HelixPRO

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: