Co wspólnego mają gąski z produkcją grzejnika aluminiowego?

Dzięki własnej produkcji Armatura Kraków SA może zapewnić najwyższą jakość produktów. Kontrola każdego procesu, każdego, nawet najmniejszego, kroku w łańcuchu produkcyjnym gwarantuje, że grzejniki aluminiowe Gavia są w najlepszym gatunku. I dlatego objęte są 15-letnią gwarancją.

Jak powstają grzejniki aluminiowe marki Gavia?

Wszystko zaczyna się od małych sztabek aluminium zwanych gąskami. Do produkcji grzejnika stosowany jest wysokiej jakości materiał o podwyższonych wymaganiach dla grupy pierwiastków składu chemicznego wg standardu Armatura w oparciu o normę PN-EN 1676. Co ważne, dla każdego wytopu ten skład jest badany przy pomocy spektrometru typu Spectromax, a przy pomocy mikroskopu sprawdzana jest także struktura krystalograficzna. 

Gąski trafiają do pieca topielnego, gdzie materiał topiony jest w temperaturze około 850°C, a następnie transportowany jest do pieców podgrzewczych zainstalowanych przy maszynach odlewniczych. Po wykonaniu odlewy są ściśle kontrolowane, zarówno wizualnie, jak i przy pomocy aparatu rentgenowskiego. Następnie po obróbce, czyli szlifowaniu, zgrzewaniu zaślepek, gwintowaniu i skręceniu zestawów, grzejniki podlegają kontroli szczelności. 

Kolejnym krokiem jest zabezpieczanie antykorozyjne w procesach anaforezy i fluorocyrkonowania. Dzięki malowaniu anaforetycznemu uzyskuje się trwałą powłokę wysoko odporną na korozję. Ostatni etap to malowanie elektrostatyczne farbą proszkową i polimeryzacja farby proszkowej w piecu (temperatura ok. 200oC). Potem już tylko pakowanie i grzejniki wyruszają w podróż do Klientów. 

Poznajcie cztery kluczowe argumenty, które przekonają Was do wybrania grzejnika aluminiowego z fabryki Armatura Kraków SA w Nisku. 

Efektywność grzewcza

- Wartość mocy cieplnej dla średniej temperatury 50oC na poziomie nawet o ponad 90 proc. większym niż popularne stalowe grzejniki płytowe tej samej masy.

- Szybkie nagrzewanie: ze względu na małą masę jednostkową i świetną przewodność cieplną aluminium.

- Specjalne ukształtowanie wylotów powietrza: ogrzane powietrze jest kierowane bezpośrednio do środka pomieszczenia, a nie w górę, gdzie najczęściej odbija się od parapetu.

Mniejsze zużycie wody – niższe koszty

Ograniczenie ilości zużywanej wody dzięki wąskim kanałom. Gdy w grzejniku aluminiowym pracują 3 litry wody, to w modelu stalowym o tej samej mocy może być to już 7 l, a w żeliwnym – 15 l. 

Łatwy montaż i konfiguracja

- Grzejniki aluminiowe Gavia sprzedawane są jako urządzenia członowe – możliwy jest zakup konfiguracji od pojedynczego panelu aż do zestawów 10-elementowych.

- Dostępne są grzejniki z zarówno bocznym (możliwość montażu członów zasilających z prawej lub lewej), jak i dolnym podłączeniem o standardowym rozstawie 50 mm, co oznacza, że można z łatwością podmienić grzejniki w instalacji, w której do tej pory pracowały grzejniki stalowe.

- Dzięki zastosowaniu ochronnych warstw antykorozyjnych już na etapie produkcji, grzejniki aluminiowe marki Gavia można podłączać do instalacji miedzianej.

Jakość i gwarancja

- 16 barów: KFA Armatura produkuje grzejniki najwyższej jakości, które są specyfikowane na wysokie ciśnienie robocze.

- 15 lat gwarancji

Ciep³o - Co wspólnego mają gąski z produkcją
grzejnika aluminiowego?
 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: