Stacje zmiękczania wody – Bosch Aqua 2000 S Komfort delikatnej wody

Woda i kanalizacja - Stacje zmiękczania wody – Bosch Aqua 2000 S
Komfort delikatnej wodyTwarda woda w domu może być powodem wielu niedogodności. Węglany wapnia i magnezu odkładają się w postaci kamienia oraz osadów na wszystkich elementach mających styczność z wodą, a to może generować dodatkowe koszty. Rozwiązaniem tego problemu jest stacja zmiękczania wody Bosch Aqua 2000 S.

Bosch Aqua 2000 S montowany jest na głównym przyłączu wody do budynku. Dzięki temu cała woda użytkowa, jaka trafia do wszystkich punktów poboru oraz urządzeń, poddawana jest procesowi zmiękczania. 

Stacje zmiękczania wody Bosch Aqua 2000 S wyposażone są w zaawansowany system sterowania, który dba o to, żeby zawsze, kiedy jest to potrzebne, urządzenie było gotowe do pracy. Użytkownik ma do dyspozycji pełny system kontroli, który umożliwia monitorowanie i ustawianie parametrów pracy urządzenia. Nowoczesny panel sterowania wyposażony jest w przyjazny interfejs, którego obsługa jest niezwykle łatwa i intuicyjna. 

Urządzenie mierzy, jaka dokładnie ilość wody została już zmiękczona i w jakim stopniu złoże zostało zużyte. Na tej podstawie nie przeprowadza regeneracji całego złoża, ale tylko tej części, która tego wymaga. Dla jeszcze większego komfortu Bosch Aqua 2000 S automatycznie prognozuje czas regeneracji. To użytkownik decyduje, w jakich godzinach urządzenie może się regenerować (np. o godz. 2 w nocy). 

Na podstawie historii zużycia wody inteligentny sterownik oblicza również, na ile jeszcze czasu wystarczy wody i kiedy należy przeprowadzić regenerację, tak żeby zachować zdolność wytwarzania miękkiej wody zawsze, kiedy jest potrzebna. Zaleca się, aby twardość wody do celów spożywczych nie była niższa niż 3–4odH. Bardzo miękka woda może być również agresywna dla materiałów, z których jest wykonana instalacja. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: