Nowe zawory kulowe i czerpalne concept by Arco

Technologie - Nowe zawory kulowe i czerpalne
concept by ArcoDo grupy towarów marki concept w Polsce zostały wprowadzone nowe produkty – zawory kulowe oraz czerpalne. Ich producentem jest hiszpańska firma Valvulas Arco, jeden z najważniejszych na świecie producentów zaworów wodnych, gazowych i grzejnikowych. Dzięki zastosowaniu najlepszych surowców oraz nowoczesnemu procesowi produkcji, Arco od blisko 50 lat oferuje produkty najwyższej jakości, przeznaczone do stosowania w przemyśle, budownictwie oraz gospodarstwach domowych.

Surowce i zastosowana technologia

Zawory kulowe oraz czerpalne marki concept to zawory metalowe z dławnicą kuli, obsługiwane ręcznie. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne są zawory gwarantujące szczelność, umożliwiające odcięcie dopływu medium przy zachowaniu podanych parametrów pracy. Ich korpus i docisk boczny produkowane są w procesie tłoczenia na gorąco z mosiądzu europejskiego CW617N, natomiast kula oraz trzpień z mosiądzu europejskiego CW614N. Uszczelnienie kuli i dławnica produkowane są z PTFE (teflonu), co zapobiega przeciekom, dzięki doskonałemu dopasowaniu do powierzchni metalowej. Szczelność wewnętrzną zaworów w pozycji zamkniętej w obu kierunkach zapewniają uszczelnienia kuli z PTFE, a szczelność zewnętrzną zaworów w pozycji otwartej – dławnica z PTFE. 

Technologie - Nowe zawory kulowe i czerpalne
concept by ArcoWarunki użytkowania i zastosowanie

Zawory kulowe concept ze względu na sposób zaprojektowania i zastosowane materiały są przeznaczone do stosowania jako armatura zaporowa w sieciach rozdzielczych i ujęciach wody pitnej, instalacjach wody zimnej i ciepłej, sieciach rozdzielczych ciepłej wody sanitarnej i instalacjach chłodniczych i grzewczych. Warunki użytkowania tych zaworów to ciśnienie nominalne 25 bar, zakres temperatur od -20oC do +120oC, wykluczając zamrożenie, a medium to woda pitna, ciepła woda sanitarna oraz 50-procentowy roztwór wody z glikolem. Zawory kulowe concept, tak jak wszystkie zawory kulowe, mogą pracować tylko w dwóch położeniach kuli: całkowicie zamknięte lub całkowicie otwarte i nie powinny był stosowane do regulacji przepływu. 

Zawory czerpalne concept stosuje się natomiast jako armaturę zaporową w instalacjach wody zimnej i ciepłej na zewnątrz budynków, w instalacjach ogrodowych, na tarasach itp. oraz m.in. w budynkach użyteczności publicznej. Charakteryzują się następującymi warunkami użytkowania: ciśnienie nominalne: 16 bar, zakres temperatur: woda zimna i ciepła do 65oC, medium: woda pitna i ciepła woda sanitarna. Zawory czerpalne concept mogą być instalowane w dowolnym położeniu osi kanału przepływowego, w pionie, poziomie lub pod kątem, z zapewnieniem miejsca na sterowanie dźwignią. 

Konserwacja

Zawory osiągają największą wytrzymałość, gdy trzpień pozostaje w pozycji zamkniętej lub całkowicie otwartej, dlatego zaleca się, aby zawory nie pracowały przez dłuższy czas w pozycji pośredniej trzpienia. Należy otwierać i zamykać zawór nie rzadziej niż co 3 miesiące, a w przypadku wody o poziomie twardości wyższym niż 50 stopni francuskich, częstotliwość tej czynności należy zwiększyć. Regularne wykonywanie tej czynności zapobiega zablokowaniu zaworu przez osadzający się kamień. 

Dostępność, atesty i dopuszczenia

Zawory kulowe i czerpalne marki concept są dostępne w sprzedaży od września 2019 r. Posiadają wszystkie wymagane polskim prawem atesty i dopuszczenia, tj.: Krajową Ocenę Techniczną ITB-KOT-2019/0971, Atest Higieniczny PZH nr BK/W/0495/01/2018 oraz KDWU. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: