Mieszanie i rozdzielanie strumieni wody o różnych temperaturach

Podstawowe zastosowania termostatycznych zaworów trzydrogowych NovaMix Value to niezawodna ochrona przed oparzeniem w instalacjach wody użytkowej i rozdzielanie strumieni wody o różnych temperaturach w systemach ogrzewania podłogowego. W tym roku firma Taconova zaprezentowała nową wersję sprawdzonego modelu, przeznaczonego do temperatur od 20ºC do 50ºC. Wersja ta jest dostępna w rozmiarach DN 15 do DN 25 i zastępuje dotychczasowy zawór NovaMix Standard (zakres temperatur od 20ºC do 40ºC).

Ciep³o - Mieszanie i rozdzielanie strumieni
wody o różnych temperaturachW instalacjach wody użytkowej zawory mieszające Nova- Mix redukują wysoką temperaturę wody, zapewniając jej stałą wartość w punkcie poboru. Dzięki odporności na temperatury do 100ºC (wersja ze zintegrowanym zaworem zwrotnym do 90ºC) sprawdzają się one zwłaszcza w instalacjach solarnych. Nawet przy bardzo wysokich temperaturach w zasobniku gwarantują bowiem skuteczne mieszanie strumieni wody o różnych temperaturach. W systemach ogrzewania powierzchniowego NovaMix zapewnia maksymalną temperaturę na zasilaniu dzięki bardzo dokładnej regulacji. 

Innym przykładem zastosowania tego rozwiązania jest układ podwyższania temperatury na powrocie w obiegach kotłowych generatorów ciepła z paliwem stałym, gdzie mieszalnik służy do oddzielenia temperatur. 

Precyzyjne ustawienie temperatury mieszania

Dzięki termostatycznemu czujnikowi cieczowemu zawory NovaMix nie potrzebują dodatkowego zasilania. Duży skok wrzeciona umożliwia dokładną regulację temperatury. Warstwa ochronna zapobiegająca odkładaniu się osadów i możliwość szybkiej wymiany termicznego zaworu regulacyjnego znacznie ułatwiają konserwację armatury.
Blokując niebieską śrubę nastawczą, możemy zapobiegać niezamierzonym zmianom ustawienia temperatury. W przypadku braku dostawy zimnej wody, zawór automatycznie odcina dopływ wody ciepłej. Tak jak wcześniejsza wersja, nowe zawory są opcjonalnie wyposażone w urządzenie zapobiegające przepływowi zwrotnemu. Oferta NovaMix obejmuje modele o bezstopniowej regulacji w zakresach 20–50ºC, 20–70ºC, 30–70ºC oraz 45–65ºC (zgodnie z DIN EN 15092). Dla większych przepływów, do 102 l/ min, dostępny jest zawór Nova- Mix High Capacity 70 (20–70ºC). 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: