Szybki i bezpieczny montaż w systemie Viega Smartpress

Viega Smartpress to innowacyjny system rur wielowarstwowych z metalowymi złączkami, przeznaczony do instalacji wody użytkowej i grzewczych. Nowoczesna technologia zaprasowywania oraz unikalne zalety montażowe sprawiają, że coraz więcej wykonawców i inwestorów wybiera to rozwiązanie, kiedy trzeba prowadzić prace w użytkowanych już budynkach.

Złączki zaprasowywane Viega Smartpress z brązu i stali nierdzewnej nie mają o-ringu. Odpada zatem konieczność czasochłonnej kalibracji końców rur. Również sama technika zaprasowywania na zimno znacznie przyspiesza montaż i gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pracy. To duży atut, kiedy musimy wymienić lub wyremontować instalację w zamieszkanym budynku. Eliminujemy ryzyko uszkodzenia ścian i wyposażenia pomieszczeń, a dzięki znacznemu skróceniu czasu prac instalacyjnych remont jest mniej uciążliwy dla użytkowników obiektu. 

Woda i kanalizacja - Szybki i bezpieczny montaż
w systemie Viega Smartpress Woda i kanalizacja - Szybki i bezpieczny montaż
w systemie Viega Smartpress

Nowoczesne instalacje w starym budownictwie

Doskonałym przykładem wykorzystania zalet systemu Smartpress są stare domy górnicze w Brzeszczach, które zostały niedawno podłączone do sieci centralnego ogrzewania. Do tej pory mieszkańcy używali tradycyjnych pieców kaflowych. Nowe instalacje grzewcze oraz ciepłej wody użytkowej wykonano w systemie Smartpress, wykorzystując rury wielowarstwowe i metalowe złączki o wymiarach od 16 do 50 mm. Większe średnice, od 32 do 50 mm, zostały użyte do montażu wymiennikowni i węzłów pomiarowych w lokalach mieszkalnych. Dzięki zastosowaniu systemu firmy Viega mieszkańcy stuletnich familoków mogą korzystać z ekonomicznych i bezpiecznych instalacji wody użytkowej i grzewczej. 

Woda i kanalizacja - Szybki i bezpieczny montaż
w systemie Viega Smartpress Woda i kanalizacja - Szybki i bezpieczny montaż
w systemie Viega Smartpress

Minimalne straty ciśnienia, niższe koszty materiałowe

Charakterystyczne dla złączek Smartpress są odporne na duże obciążenia korpusy z PPSU. Założona na nie rura zapewnia po zaprasowaniu uszczelnienie na całej powierzchni. Najważniejszą zaletą uszczelnienia powierzchniowego jest możliwość uzyskania cienkiej ścianki kształtki, a tym samym zmniejszenie strat ciśnienia na złączkach. W przypadku standardowych złączek zaprasowywanych do rur wielowarstwowych wykonanych z mosiądzu otwór jest tworzony przez wiercenie, tworząc prostokątne zmiany kierunku przepływu. Uszczelnienie o-ringowe powoduje konieczność pogrubienia ścianki kształtki, czego konsekwencją są duże straty ciśnienia. Miejsca zmiany kierunku przepływu w korpusie podstawowym złączek Viega Smartpress mają kształt optymalny dla przepływu. Charakteryzują się więc bardzo niskim współczynnikiem oporu miejscowego. Dzięki niewielkim oporom hydraulicznym już na etapie projektowania instalacji możemy przyjąć mniejszą średnicę przewodów. Pozwala to na wyraźne obniżenie kosztów materiałowych. Dodatkowo dzięki mniejszej średnicy można zagwarantować krótszy czas oczekiwania na ciepłą wodę po odkręceniu kurka oraz większe rezerwy przy szczytowym zużyciu. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: