Zmiękczacze Exclusive Line Carbon Uzdatnianie wody: czy warto?

Woda i kanalizacja - Zmiękczacze Exclusive Line Carbon
Uzdatnianie wody: czy warto?Myśląc o wodzie, najczęściej wyobrażamy sobie górski potok z krystalicznie czystym strumieniem wody – wystarczy wyciągnąć ręce i pić. Rzeczywistość jednak brutalnie weryfikuje nasze wyobrażenia. Woda w naszym domu nie zawsze jest czysta jak górski kryształ. Czasem jest to wina ujęcia wody, innym razem wodociągu, a czasem po prostu winne są właściwości fizykochemiczne wody.

Woda twarda co prawda spełnia wymagania Polskiej Normy i nadaje się do picia, ale czy lubimy szorować i czyścić, starając się usunąć osady powstałe na naszej armaturze i naczyniach? Czy zastanawiamy się, co odkłada się w naszym wymienniku c.o. czy zasobniku c.w.u.? Co robimy, by w naszych rurach płynęła czysta i przyjemna w spożyciu woda?

Z pomocą przychodzą nam specjaliści od filtrów do wody i uzdatniania wody, którzy proponują zestaw filtrów często zajmujący dość dużo miejsca oraz kosztujący odpowiednio dużo do zastosowanej technologii. To rodzi pytania: czy nie można taniej i prościej?

Wówczas sami staramy się znaleźć rozwiązanie, ale nie jest to łatwe – pomoc fachowca najczęściej okazuje się niezbędna. Zanim jednak się do niego zwrócimy, warto zadać sobie kilka pytań, które pomogą sprecyzować nasze oczekiwania: 

1. Jaki problem z wodą mamy – co nam przeszkadza?
2. Jaki efekt chcemy uzyskać?
3. Jaki budżet możemy na to przeznaczyć?
4. Czy mamy miejsce na zamontowanie urządzeń?

Zalety Exlusive Line Carbon:
- polskie menu,
- w pełni sterowane cykle pracy,
- możliwość manualnej zmiany cykli,
- podtrzymanie parametrów pracy do 14 dni przy zaniku dostaw energii elektrycznej,
- sterownik SE,
- bardzo niskie zużycie energii elektrycznej,
- bezpieczny prąd zasilania 12 V,
- łatwa obsługa,
- tryb wakacyjny – oszczędność wody, soli,
- duży wyświetlacz – bez niezrozumiałych kodów skrótów, menu graficzne jak w smartfonie,
- precyzyjna kontrola pracy sterownika za pomocą elektronicznych sensorów,
- dostęp do danych "historycznych" – serwisowych,
- podtrzymanie ustawień w pamięci sterownika w przypadku przerw w zasilaniu,
- zintegrowany panel przyłączeniowy by-pass, podłączenia wykonane w technologii szybkozłączy.

Odpowiedzi, które słyszą fachowcy, wyglądają najczęściej tak:

- Mamy twardą wodę, obawiamy się o resztki żelaza (pomimo spełnienia wymogów normy), czujemy, że smak wody daleki jest od tej z krystalicznego górskiego potoku... Kto wie, co jeszcze jest w tej wodzie.
- Chcemy mieć czystą, niepozostawiającą osadów, smaczną i bezpieczną w spożyciu wodę.
- Chcemy wydać jak najmniej, ale nie jesteśmy skłonni przeznaczyć na rozsądne rozwiązanie około kilku tysięcy złotych.
- Fachowiec na pewno zajdzie miejsce dla wybranego rozwiązania: może to być kotłownia, garaż czy nawet fragment korytarza.

Klienci najczęściej chcieliby, by tych kilka problemów z wodą udało się rozwiązać za pomocą jednego urządzenia – najlepiej niedrogiego, estetycznego i łatwego w obsłudze. Pytanie, czy takie rozwiązanie istnieje? Otóż tak! Jest rozwiązanie spełniające wszystkie powyższe warunki!

Exlusive Line CARBON to połączenie zmiękczacza do wody i filtra węglowego, bakteriostatycznego oraz poprawiającego usuwanie związków metali ciężkich. Jedno urządzenie – wiele korzyści przy rozsądnej cenie podparte marką Viteco, dostarczane przez lidera uzdatniania wody w Polsce.

EXLUSIVE LINE CARBON:
- jedyny tak zaawansowany technologicznie produkt na polskim rynku;
- wysokie parametry działania i wydajność przy niewielkich, kompaktowych rozmiarach;
- brak konieczności wymiany wkładów filtracyjnych (warstwa węgla zawarta w urządzeniu nie musi być wymieniana częściej niż żywica jonowymienna);
- duży, podświetlany wyświetlacz LCD pozwalający monitorować wszystkie funkcje urządzenia;
- wyjątkowa niezawodność – 5-letni okres gwarancji,
- inteligentne automatyczne sterowanie objętościowo-logiczne z regeneracją upflow i wieloma dodatkowymi funkcjami;
- urządzenie można stosować również do wody studziennej uprzednio odżelazionej – odmanganionej, co zapewni kompleksowe, kilkustopniowe jej oczyszczanie.

Woda i kanalizacja - Zmiękczacze Exclusive Line Carbon
Uzdatnianie wody: czy warto?
 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: